Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 13 lutego 2017 
    

Wykryto lukę w zabezpieczeniach OnePlus 3 i 3T


Autor: Wedelek | źródło: GSM Arena | 06:14
Urządzenia z rodziny OnePlus cieszą się dużą popularnością wśród moderów, którzy chętnie pracują nad własnymi, zmodyfikowanymi wersjami oprogramowania Android. Podejście to pochwala sam producent, którego oficjalna nakładka OxygenOS na Androida pozwala liczne modyfikacje domyślnych ustawień systemu. Jednak w najnowszych wersjach od 3.2 do 4.0.1 programiści dali użytkownikom zbyt dużą swobodę, tworząc niebezpieczną lukę w zabezpieczeniach.

Teraz przy pomocy dwóch poleceń fastboot można wyłączyć funkcję dm-verity (verified BOOT) sprawdzającą spójność plików systemowych bez konieczności odblokowania programu rozruchowego (bootloader). Wbudowane w system zabezpieczenie ma za zadanie chronić użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem i jego obejście może być potencjalnie niebezpieczne. Producent szybko zareagował na zaistniałą sytuację i zaczął już dostarczać swoim klientom nową wersję oprogramowania z odpowiednią łatką.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.