Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 13 lutego 2017 
    

Optane DC P4800X - wydajny i wytrzymały SSD Intela


Autor: Wedelek | źródło: Tom's Hardware | 05:44
(1)
Do sieci trafiła specyfikacja techniczna pierwszego nośnika Intela na bazie opracowanych we współpracy z Micronem pamięci typu 3D XPoint. Docelowo ma ona zastąpić NAND Flash oferując wyższą wydajność oraz wytrzymałość na zużycie. Model Optane DC P4800X udowadnia, że w obu tych aspektach udało się dotrzymać danego słowa. Nowy nośnik Intela jest wyposażony w 375GB pamięci 3D XPoint i komunikuje się za pomocą interfejsu PCI-Express 3.0 x4, oferując wydajność na poziomie 2400MB/s podczas sekwencyjnego odczytu danych i 2000MB/s gdy informacje są zapisywane.

Współczynnik IOPS dla losowej próbki danych 4K wynosi natomiast odpowiednio 550 i 500 tysięcy dla odczytu i zapisu informacji. Od transferów większy podziw budzi tylko żywotność opisana przez parametr TBW, który określa limit danych, jakie można na ten dysk zapisać. W przypadku modelu Optane DC P4800X jest to 12,3 PB, czyli 21x więcej niż oferują przeciętnie dyski z MLC NAND Flash, że już o TLC nie wspomnę.

Cen nie podano, ale można śmiało założyć, że będą równie szokujące. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jeśli intel wszystko opatentuje i nie będzie licencjonował to się nie przyjmie (autor: rookie | data: 14/02/17 | godz.: 07:45)
    W takim wypadku urządzenia skończyłyby jak Thunderbolt czy pamięć RAMBUS, czyli produkty bardzo niszowe...
    Gdyby intel sprzedawał licencję firmom trzecim, wymusiłoby to walkę cenową i szybki spadek cen.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.