Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 14 lutego 2017 
    

Steam Direct zastąpi GreenLight


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru | 06:43
Zalew kiepskich gier typu Indie to plaga która dotknęła platformę Steam po aktywacji usługi Greenlight. Jak na ironię rozwiązanie które miało pomóc niezależnym twórcom w dotarciu do odbiorców jeszcze bardziej to zadanie utrudniło. W zalewie dziadostwa trudno jest wyłowić przysłowiowe perełki, a większość tytułów jest po prostu skokiem na kasę. Valve postanowiło coś z tym faktem zrobić. Problem polegał na tym by walcząc z cwaniakami jednocześnie nie wylać przysłowiowego dziecka z kąpielą.

W końcu po długich miesiącach prac opracowano nowy mechanizm, który ma zastąpić Greenlight. Jego nazwa to Steam Direct, a główna różnica polega na konieczności wpłacenia przez dewelopera pewnej sumy pieniędzy w zamian za możliwość publikacji gier na Steam. Na razie nie wiadomo jak wysoka będzie ta opłata.

Jedno jest pewne. Jaka by nie była i tak wzbudzi kontrowersje. Środowisko jest w tej sprawie bardzo podzielone. Część użytkowników oczekuje, że będzie to maksimum $100, a inni domagają się co najmniej $5000.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.