Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 7 listopada 2002 
    

Intel dla overclockerów


Autor: R4v | źródło: x-bit labs/Inquirer | 13:51
(1)
Dotychczas Intel robił wszystko, aby jego procesory nie dawały się w żaden sposób 'podkręcić'. Jednak ostatnio zaczęło się to zmieniać. Pierwszym znakiem było sponsorowanie konkursu dla overclockerów, który odbył się w Moskwie. Teraz ma się pojawić nowa płyta główna o nazwie kodowej Rapid City, która będzie korzystać z chipsetu Springdale. Płyta ma posiadać możliwości zmiany wszelkich ustawień mających wpływ na wydajność. Jak wiadomo, w tej chwili płyty Intela nie dają żadnych możliwości podkręcania systemu. Rapid City ma to zmienić. Płyta będzie zbudowana na czarnej płycie PCB co ma dodatkowo zachęcić 'podkręcaczy'.

Springdale jest chipsetem przeznaczonym dla następcy Pentium 4 Northwood, procesora o nazwie kodowej Prescott. Ma on używać magistrali 667MHz QPB oraz obsługiwać Hyper-Threading II. Chipset będzie obsługiwał dwukanałowe pamięci PC2700 i wykorzystywał układ ICH5, który obsługuje m.in. standard SerialATA-150. Zmiany dla overclockerów dotyczą także obudowy. Ma ona posiadać 6cm tubę, która ma łączyć dziurę w obudowie bezpośrednio z wentylatorem procesora. Intel na razie nie potwierdził tej informacji i nie jest do końca pewne, czy projekt ujrzy światło dzienne.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. LOL? (autor: RusH | data: 7/11/02 | godz.: 21:53)
    Płyta będzie zbudowana na czarnej płycie PCB co ma dodatkowo zachęcić 'podkręcaczy'


    LOL ? ktos powinien myslec zanim cos napisze :D , ECS tak widze zacheca i zacheca :/


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.