Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 21 lutego 2017 
    

Google rozwija Projekt Fi


Autor: Wedelek | 06:13
Pięć lat temu Google wkroczył na rynek telekomunikacyjny oferując pierwszym klientom usługę bardzo szybkiego Internetu o nazwie Fiber. Kilkanaście miesięcy później amerykański gigant zaczął świadczyć usługi dla posiadaczy telefonów komórkowych stając się za sprawą projektu Fi tzw. operatorem wirtualnym. Z perspektywy czasu Fiber okazał się nietrafionym pomysłem o czym świadczą masowe zwolnienia pracowników pracującego nad nim działu. Projekt Fi natomiast wciąż jest rozwijany i wygląda na to, że Google wiąże z nim duże nadzieje.

Obecnie realizowane są testy technologii VoLTE czyli połączeń głosowych za pośrednictwem sieci 4G – jest to bezpośredni następca VoIP-a.

Projekt Fi wykorzystuje infrastrukturę telekomunikacyjną firm Sprint i T-Mobile, a Google który świadczy usługi jest tzw. operatorem wirtualnym (MVNO). W związku z tym przydzielony użytkownikowi numer jest zapisany na serwerach Google, więc nawet po zagubieniu lub kradzieży telefonu można go łatwo odzyskać. Rozmowy telefoniczne oraz przesył SMSów jest realizowany z wykorzystaniem sieci Internet, którą do urządzenia - zazwyczaj telefonu, dostarczamy za pośrednictwem technologii 3G/4G lub WiFi. Projekt Fi ma z założenia wyeliminować problemy ze spadkami zasięgu w tych regionach gdzie występują kłopoty ze standardowymi formami komunikacji.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.