Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 23 lutego 2017 
    

Verizon kupuje Yahoo! ale za niższą cenę


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru | 06:29
(1)
Pod koniec lipca amerykański gigant telekomunikacyjny Verizon Communications ogłosił, że chce kupić firmę Yahoo! za ponad 4,8-miliarda dolarów. Kilkanaście tygodni później okazało się, że w latach 2013 i 2014 wykradziono dane z łącznie ponad 1,5-miliarda kont zarejestrowanych użytkowników. Szybko wyszło na jaw, że winne były słabe zabezpieczenia, a po wykryciu obu incydentów firma próbowała je ukryć. To spotkało się z ogromną falą krytyki oraz zainteresowaniem organów państwowych i dotychczasowych udziałowców. Umowa z Verizonem stanęła pod znakiem zapytania.

Przedstawiciele obu firm musieli jeszcze raz zasiąść do stołu rozmów i przedyskutować całą sprawę. Wypracowano porozumienie na mocy którego cena Yahoo! spadła o około 350 milionów dolarów, a odpowiedzialność finansowa za incydenty z przeszłości została rozłożona po połowie. Część kar zapłacą dotychczasowi właściciele firmy, a resztę pokryje kupujący.

Ostatecznie Verizon zapłaci za Yahoo! 4,48 miliarda dolarów, a transakcja zostanie zamknięta w drugim kwartale bieżącego roku. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Bye bye Yahoo... (autor: g5mark | data: 23/02/17 | godz.: 13:20)
    ..i to by bylo na tyle, juz dawno nie korzystalem z ich konta

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.