Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 7 listopada 2002 
    

Znów więcej spamu


Autor: DYD | źródło: 4D / BBC | 23:45
Jak wynika z raportu firmy MessageLabs, zajmującej się filtrowaniem zawartości Sieci, od początku roku ilość niechcianych maili w skrzynkach wzrosła o ponad 80%. Obecnie jedna wiadomość na sześć to spam. Message Labs szacuje, że aż 10% czasu pracy zajmuje przeglądanie niechcianych wiadomości. Nowym pomysłem jest wysyłanie wiadomości do osób będących w książce adresowej użytkownika, który korzysta z witryn z kartkami elektronicznymi. Jedną ze stron tego typu jest FriendsGreeting.com, która zachęca do pobrania programu dającego dostęp do adresów, po czym bez wiedzy użytkownika z niej korzysta. Nadchodzący okres świąt, kiedy ludzie chętnie wysyłają kartki do swoich przyjaciół, daje ogromny potencjał nieuczciwym serwisom.

Okazuje się, że spam coraz rzadziej dotyczy zawartości stron pornograficznych. Od początku roku ilość takich maili spadła o 23%, rośnie natomiast udział reklam cudownych diet leczniczych, ofert "zbyt korzystnych" pożyczek, czy viagry. Często spam finansowy przychodzi z egzotycznych krajów, jak Nigeria. Niepokojące jest, że Wielka Brytania zaczyna dorównywać amerykańskim rekordom dotyczącym spamu. Specjaliści nie są pewni, kiedy zakończy się wzrost liczby "śmieci" w skrzynkach.

Całkowite wyeliminowanie spamu jest raczej mało prawdopodobne, niemniej wiele firm koncentruje wysiłki na walce ze zmorą kont pocztowych. Niektórzy specjaliści przewidują, że w miejscach pracy pojawią się monitory poczty, które nie tylko będą blokowały zbędne wiadomości, ale mogą także zablokować prywatną pocztę pracowników. Unia Europejska podjęła działania w celu ograniczenia spamu i od jesieni przyszłego roku rozsyłanie niechcianych maili w krajach członkowskich będzie nielegalne.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.