Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 27 lutego 2017 
    

WIX kupuje DevianArt za $36mln w gotówce


Autor: Wedelek | źródło: Reuters | 06:59
Na początku nowego milenium w sieci powstał serwis społecznościowy DeviantArt, skupiający w jednym miejscu profesjonalnych grafików oraz amatorów, chcących się pochwalić swoimi dokonaniami w dziedzinie grafiki 2D i 3D oraz podzielić z innymi swoją pracą. Portal szybko zdobył dużą popularność, ale ostatecznie jego rozwój został ograniczony przez bardzo silną konkurencję ze strony Adobe i 500x. Mimo to społeczność i potencjał DeviantArta wciąż są ogromne. Nie umknęło to uwadze izraelskiego WIXa, który zdecydował się przejąć portal wraz z dobrodziejstwem inwentarza.

Firma znana przede wszystkim z usług IT umożliwiających szybkie założenie własnej strony WWW przeznaczyła na ten cel 36 milionów dolarów w gotówce. Za te kwotę nowy właściciel przejmie społeczność składającą się z 40 milionów użytkowników, którzy łącznie umieścili w serwisie ponad 325 milionów prac. Dołączą oni do ponad 100 milionowej grupy użytkowników WIXa, a w przyszłości możemy się spodziewać połączenia DevianArta z usługami tej firmy.

Na koniec, jako ciekawostkę nadmienię, że nowy nabytek Wixa nie nadszarpnie zbytnio kondycji finansowej firmy, która na koniec 2016 roku dysponowała 172 milionami dolarów w gotówce, a jej przychód wynosił 417-419 milionów dolarów. 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.