Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 24 lutego 2017 
    

System kontroli dostępu w małej firmie - czy warto


Autor: materiały partnera | 06:55
Właściciele niewielkich firm systemy kontroli dostępu traktują jak zbędną inwestycję. Jak się jednak okazuje – zupełnie niesłusznie.

Argumentem, który najczęściej przytaczają są oczywiście wysokie koszty instalacji takiego systemu i jej nieopłacalność. Mikroprzedsiębiorcy zwracają uwagę na to, że korzyści z niej płynące prawdopodobnie będą niewspółmierne do poniesionych kosztów. Tymczasem takie rozwiązanie wcale nie wiąże się z dużymi wydatkami, a firma może dzięki niemu zyskać naprawdę wiele.


Dla firmy zatrudniającej do stu pracowników montaż systemu kontroli dostępu to bowiem koszt zamykający się w granicach 6 tysięcy złotych. Sprowadza się do instalacji podstawowych urządzeń (przynajmniej jednego czytnika wraz z kartami dla pracowników, zasilacza, sterownika, kontraktora i samozamykacza), wdrożenia oprogramowania oraz przeszkolenia administratora, a daje mnóstwo nowych możliwości. Jakich?


Oszczędności


Wbrew obiegowym opiniom, systemy kontroli dostępu nawet w niewielkich firmach pozwalają na spore oszczędności. Obecność takiego systemu jest bowiem często brana pod uwagę przez towarzystwa ubezpieczeniowe przy obliczaniu wysokości składki. Jego instalacja jest też sposobem na zmniejszenie kosztów ponoszonych w związku ze współpracą z firmą ochroniarską.


Oznacza również minimalizację kosztów administracyjnych, które w przypadku odejścia pracownika dla firm bez takiego systemu mogą okazać się naprawdę duże. Korzystając z tego udogodnienia wszystkie niezbędne czynności można wykonać w kilka minut, nie ryzykując jednocześnie utraty bądź wycieku kluczowych informacji. W razie zatrudnienia kolejnego pracownika, koszty ograniczają się zaś do wyrobienia nowej karty i są dużo niższe niż komplet kluczy.


Bezpieczeństwo


Najważniejszą zaletą systemów kontroli dostępu jest jednak bezpieczeństwo, jakie zapewniają użytkującym je firmom. Dzięki nim na teren firmy na pewno nie dostanie się osoba z zewnątrz, co może przecież wiązać się z wyciekiem poufnych informacji i utratą konkurencyjności. Chronią jednak nie tylko przed dostępem niepowołanych osób, ale też przed pracownikami, do których nie mamy zaufania. Umożliwiają bowiem nadanie uprawnień do wejścia do konkretnego pomieszczenia tylko wybranym pracownikom.


Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo pracowników. Dzięki instalacji systemu, teren firmy jest chroniony przed osobami, które mogłyby stanowić dla nich zagrożenie, co znacząco redukuje ryzyko napadów, włamań lub kradzieży.


Wygoda


System kontroli dostępu przedsiębiorca może bardzo łatwo połączyć z systemem elektronicznej rejestracji czasu pracy. Dzięki temu pozwala on zaoszczędzić sporo czasu, który w innym przypadku byłby wykorzystany na ręczne prowadzenie ewidencji oraz na bieżąco śledzić czas pracy poszczególnych pracowników korzystając z jednej aplikacji.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: generix.pl


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.