Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 7 listopada 2002 
    

AMD: zwolnienia i outsourcing


Autor: DYD | źródło: 4D / ZDNet | 23:45
(1)
Advanced Micro Devices planuje dokonać zwolnień w ramach restrukturyzacji firmy, która ma przynieść w 2003 r. zmniejszenie kosztów działalności o 350 mln USD. Restrukturyzacja była omawiana na corocznym spotkaniu z analitykami finansowymi. Zmniejszanie kosztów ma dotyczyć działów administracyjnych, nie związanych bezpośrednio z produkcją. Na początku tego roku AMD zamknęło swoje dwie najstarsze fabryki i zwolniło 2300 pracowników, co stanowi 15% siły roboczej firmy. Przedstawiciel AMD zapowiedział, że restrukturyzacja będzie związana z dalszymi zwolnieniami, które mogą mieć miejsce nawet w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Także specjaliści spodziewają się, że AMD dokona zwolnień już wkrótce. Jak powiedział Douglas Lee, analityk Banku America Securities -"Podejrzewamy, że firma planuje dokonać masowych zwolnień i przyspieszyć wprowadzenie dostaw zewnętrznych, co pozwoli AMD zamawiać znaczącą część produktów z United Microelectronics Corp". AMD i UMC zawarły już w styczniu porozumienie dotyczące współpracy. Obie firmy produkują swoje układy w wspólnej fabryce w Singapurze, tam też UMC wytwarza chipy dla AMD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. AMD zamyka fabryki (autor: Tola | data: 8/11/02 | godz.: 19:00)
    Biedactwa nie wytrzymują z Inelem

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.