Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 8 listopada 2002 
    

Bezprzewodowy Joystick Logitecha


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:30
(2)
Logitech wprowadził do sprzedaży pierwszy na świecie, bezprzewodowy joystick dla wytrawnych graczy. Logitech Freedom 2.4 Cordless Joystick korzysta z dobrodziejstw technologii radiowej, niestety bez ForceFeedback'a. Wszystkie dane wysyłane są z joysticka do komputera przy użyciu fal radiowych w zakresie 2.4 GHz. Urządzenie może działać wedle informacji podanych przez producenta w zasięgu do 6 metrów od odbiornika. Zasilanie odbiornika odbywa się poprzez port komputera USB. Logitech Freedom 2.4 Cordless Joystick zasilany jest trzema bateryjkami AA (popularne paluszki), które pozwalają na pełne około 50 godzin "ciągłej" rozrywki. Joystick wyposażono w również w specjalny system oszczędzania baterii. Nieużywany automatycznie przechodzi w stan uśpienia i nie pobiera energii z baterii.

Joystick od strony ergonomii został przede wszystkim pomyślany jako urządzenia dla wszystkich fanów gier symulacyjnych i zręcznościowych. Wyposażono go w 10 programowalnych przycisków, ponadto joystick posiada cyfrową przepustnice mocy, przycisk zmiany widoku HAT Switch oraz obracaną rączkę, która może posłużyć w symulatorach do korekcji toru lotu. Logitech Freedom 2.4 Cordless Joystick wykonano z lekkich materiałów tak, aby nie ciążył on graczowi w ręku. Do budowy użyto lekkiego, ale wytrzymałego na upadki plastiku oraz polerowanego aluminium. Tego ostatniego materiału użyto na najbardziej obciążonych podczas gry elementach jak głównym przycisku strzału, przepustnicy czy pierścieniu podstawy.

Wraz z joystickiem dostarczane jest oprogramowanie, które umożliwia pod kontrolą systemu Windows dowolną konfiguracje wszystkich przycisków oraz osobne zapisanie profilów ustawień użytkownika dla każdej z gier. Logitech Freedom 2.4 Cordless dostępny będzie w drugiej połowie listopada 2002 w sugerowanej cenie 295 PLN brutto. Na produkt udzielana jest 2 letnia gwarancja producenta.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Hmmm (autor: konraf | data: 8/11/02 | godz.: 14:07)
    Wyglada super. Cena tez przystepna. Szkoda ze bez FF. Ciekawe jak technologia radiowa bedzie sie tutaj sprawdzała.

    Pozdrawiam


  2. hmmm (autor: Pol-brak rejestracji | data: 8/11/02 | godz.: 18:44)
    na konferencji z symulatorami działał bez zarzutu .. .więc chyba jest wszystko OK

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.