Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 8 listopada 2002 
    

nVidia dominuje


Autor: DYD | źródło: 4D / CNET | 11:03
(2)
Udział nVidii w rynku kart graficznych wzrósł z poziomu 56% w drugim kwartale do 58% w trzecim. W tym samym czasie udziały ATI spadły z 36% do 33%. Wyniki świadczą o tym, jak mocna jest dziś pozycja nVidii - dominacja tej firmy jest coraz bardziej wyraźna, choć premiera nowego procesora graficznego NV30 została opóźniona. Debiut NV30, który nastąpi w tym miesiącu, zapewne odbierze ATI kolejnych klientów. Planowana jest intensywna promocja nowego chipa, kładąca nacisk na jego "kinowe" możliwości. Tym samym nVidia odzyska status producenta najwydajniejszego układu graficznego skierowanego na rynek masowy. Od czerwca tytuł ten należy do ATI, a to za sprawą układu Radeon 9700.

Perspektywy dla nVidii są doskonałe. Choć premiera NV30 nastąpi zbyt późno, by układ stał się hitem gwiazdkowych zakupów, przyszły rok będzie należeć do nVidii. Opóźnienia to efekt podjęcia decyzji o produkcji NV30 w technologii 0,13 mikrona. Teraz nVidia będzie mieć nowoczesną, rozwojową platformę i najlepszą pozycję wyjściową ze wszystkich swoich konkurentów, którzy wcześniej czy później też będą musieli dokonać zmiany technologii produkcji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. zastamawiam sie na jakich statystykach (autor: Mackie Messer | data: 8/11/02 | godz.: 15:35)
    opieral sie Cnet. Dziwne takze ze 4D zamiescilo takiego niusa. Dla mnie jest za bardzo pro nv. Nie krojmy skory na niedwiedziu. Premiera za 10 dni. Zobaczymy co z tego bedzie. "Opóźnienia to efekt podjęcia decyzji o produkcji NV30 w technologii 0,13 mikrona." ?? A myslalem ze to pzrez ddr2?

  2. Jakies (autor: Poke | data: 8/11/02 | godz.: 18:08)
    bzdury, a szczegolnie ze ATI stracilo ostatnio rynek. Na kozysc czego? Cudownych kart nVidii na AGP x8? Bez zartow.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.