Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 10 marca 2017 
    

Projekt Olympus - jeden by wszystkimi rządzić…


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 06:30
(1)
Podczas tegorocznej konferencji Open Compute Project U.S. Summit firma Microsoft ogłosiła wprowadzenie w życie projektu Olympus. Jest to zbiór standardów opisujących zasady budowy serwerów dla usługi Microsoft Azure i określający jak mają być umieszczone zasilacze, dyski, układy chłodzenia, płyty główne oraz karty graficzne dla obudów typu U1 i U2. Chodzi o to by wymiana komponentów była możliwie jak najprostsza.

Pod wypracowanym przez Microsoft standardzie podpisały się liczne firmy z branży IT, które zobowiązały się do przestrzegania nowych norm. Niektórzy producenci sprzętu pokazali nawet pierwsze produkty zgodne z projektem Olympus. Wśród nich były akceleratory Nvidia HGX-1 stworzone z myślą o montażu w komputerach zaprojektowanych dl AI/SI (sztuczna inteligencja). W ich skład wchodzi osiem GPU GP100 znanych z Tesli P100 z własną pamięcią RAM.

Na liście partnerów Microsoftu znalazły się też firmy produkujące procesory z architekturą ARM, co oznacza szersze otwarcie się giganta z Redmond na konkurentów x86. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. I te wyjące (autor: Duke Nukem PL | data: 12/03/17 | godz.: 10:47)
    upierdliwie, małe wentylatorki. 1U to nieporozumienie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.