Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 13 marca 2017 
    

Wydajny procesor dla serwerów z 32 rdzeniami ARM


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 06:01
Procesory ARM zazwyczaj kojarzą się ze średnio wydajnymi układami montowanymi w urządzeniach mobilnych. Mało kto wie, że układy na bazie tej architektury znajdziemy też w serwerach. Obecnie jednym z najmocniejszych tego typu procesorów jest prezentowany w listopadzie X-Gene 3 od Macom Connectivity Solutions. Wspomniany procesor można od niedawna zamawiać w postaci gotowych rozwiązań dla osób poszukujących nowych rozwiązań lub aktualizacji dla już posiadanych serwerów.

X-Gene 3 jest procesorem bazującym na 32 rdzeniach ARM v8 taktowanych zegarem 3.0GHz, zgrupowanych w bloki po dwa z własną pamięcią typu L2. Dodatkowo wszystkie rdzenie mają dostęp do współdzielonej pamięci L3 o pojemności 32MB. W chip wkomponowano kontrolery pamięci RAM DDR4-2667MHz z wsparciem dla 8 kanałów, ECC oraz RAS. X-Gene 3 zapewnia też 42 linie PCI-Express Gen 3 oraz do 16 slotów pamięci RAM o łącznej pojemności 1TB. Procesor MCSa jest wytwarzany w 16nm procesie litograficznym i w niektórych zadaniach wyprzedza chipy na bazie x86.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.