Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 14 marca 2017 
    

Intel kupuje producenta systemów dla samochodów autonomicznych


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru | 06:44
(1)
Intel od dłuższego czasu pracuje nad rozwiązaniami stosowanymi w motoryzacji i bardzo chce stać się liderem w branży samochodów autonomicznych. Ambicje i plany tej firmy skłoniły ją do zakupu Mobileye, producenta systemów dla inteligentnych samochodów. Izraelski podmiot już wcześniej współpracował z Intelem budując czterdzieści autonomicznych pojazdów które za kilka miesięcy mają przemierzać drogi UE i USA. Na koncie Mobileye ma też udaną współpracę z Teslą oraz BMW.

Wracając jednak do samej transakcji wiadomo, że Intel zgodził się zapłacić obecnym właścicielom 15,3- miliarda dolarów za wykupienie ich firmy. Na mocy zawartego porozumienia Mobileye stał się jednym z działów producenta mikroprocesorów o nazwie Automated Driving Group z siedzibą w Izraelu.

Jeśli zastanawiacie się po co Intelowi producent samodzielnie jeżdżących pojazdów, to odpowiedź jest banalnie prosta. Otóż szacuje się, że do 2030 roku rynek pojazdów autonomicznych będzie wart $70 miliardów dolarów, a firmy z branży IT chcą zgarnąć jak najwięcej dla siebie. Wśród nich jest Intel, który od dawna mówi o potrzebie dywersyfikacji portfolio. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. żydki z izraela ostro działają ;) (autor: sisi | data: 14/03/17 | godz.: 10:36)
    żydki z izraela ostro działają ;)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.