Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 15 marca 2017 
    

Testowanie aplikacji z Windows Store bez konieczności ich instalacji


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 06:29
(1)
Microsoft robi co może by zachęcić użytkowników i deweloperów do korzystania ze sklepu z aplikacjami dla systemu Windows. W szczególności bój toczy się o propagację nowego modelu aplikacji uniwersalnych (UWP), które mają docelowo zastąpić te klasyczne (Win32). Na razie jednak ani użytkownicy ani programiści nie palą się przesadnie do korzystania z Windows Store zadowoleni z dotychczasowego sposobu dystrybucji oprogramowania. Microsoft to rozumie i dlatego pracuje nad nowymi mechanizmami które zachęcą ich do zmiany podejścia.

Jednym z nich ma być funkcja Playable Ads która najogólniej rzecz ujmując ma pozwolić na testowanie aplikacji ze sklepu bez konieczności ich instalowania na dysku lokalnym. Z punktu widzenia użytkownika wygląda to tak jak odpalenie aplikacji portable na zewnętrznym serwerze. Poniżej znajdziecie schemat prezentujący funkcjonowanie tego mechanizmu w porównaniu do standardowego modelu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Żadne testowanie... (autor: Kenjiro | data: 15/03/17 | godz.: 08:14)
    To jest streaming na zasadzie filmu ewentualnie interaktywnego filmu, gdzie masz kilka z góry przewidzianych ścieżek. Mało tego, do dewelopera aplikacji należy przygotowanie tegoż rozwiązania, więc jakoś nie widzę, aby deweloperzy się palili do większej roboty niż mają obecnie.
    Proszę przeczytać informację od MS, zamiast tłumaczyć wymysły innych portali.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.