Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 23 marca 2017 
    

Google prezentuje poglądową wersję Androida O


Autor: Wedelek | źródło: Guru 3D | 06:44
(1)
Google opublikowało pierwszą wersję poglądową Androida O przeznaczoną dla deweloperów. Ze względu na wczesną fazę rozwoju oprogramowanie to nie nadaje się do codziennego użytku i ma służyć tylko za środowisko testowe. Kolejna wersja robota wprowadza jeszcze doskonalszy mechanizm zarządzania energią, który ma nakładać na procesy działające w tle ścisłe limity wykorzystania zasobów. Podobnie działa to w iOS. Przeprojektowano też system powiadomień, które teraz mają być grupowane w konfigurowalne kanały ze względu na aplikację z której pochodzą.

Kolejna nowość to tryb PiP dla aplikacji. Najogólniej rzecz ujmując można będzie uruchamiać jeden program w okienku innego. Wśród znaczących nowości trzeba też wymienić adaptacyjne ikony (automatyczna zmiana kształtu), wsparcie dla przestrzeni barw o szerszym gamucie, obsługa technologii Wi-Fi Aware, wcześniej znanej jako NAN, poprawki w transmisji dźwięku via Bluetooth, API AAudio, WebView oraz API Java 8.

Premiera finalnej wersji Androida O jest zapowiadana na trzeci kwartał. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. . (autor: sisi | data: 23/03/17 | godz.: 11:02)
    .

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.