Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 5 kwietnia 2017 
    

Laptop dla dzieci/cka jaki wybrać


Autor: materiały partnera | 06:30
(2)
Dzieci, nawet kilkuletnie, są obecnie bardzo dobrze zaznajomione z różnego rodzaju sprzętem komputerowym. Potrafią go wykorzystać do wielu celów (oczywiście powinno odbywać się to pod czujnym okiem rodziców), dlatego warto postarać się, aby w ich ręce trafił sprzęt, który będzie w stanie zaspokoić ich ciekawość.

Dotyczy to także laptopa – powinien charakteryzować się przyzwoitymi podzespołami, gdyż w wielu przypadkach nie będzie on używany wyłącznie do obsługi przeglądarki internetowej. Koniecznie musi radzić sobie również z rozmaitymi aplikacjami multimedialnymi i grami.

Oczywiście cały czas należy pamiętać, że laptop dla dziecka spełni swoją rolę wyłącznie wtedy, gdy będzie wykorzystywany w sposób prawidłowy. Jeżeli tak rzeczywiście będzie, posłuży on nie tylko podczas odrabiania lekcji, ale również jako idealne narzędzie do poszerzania wiedzy dziecka czy chociażby szlifowania wielu umiejętności manualnych.

Na co zwrócić uwagę?

Żeby tak się stało, musimy oczywiście zwrócić uwagę na szereg istotnych elementów, które przekładają się na wydajność i ogólną przydatność urządzeń tego typu. Pamiętajmy przy tym, że każde dziecko jest inne, dlatego wybór poszczególnych podzespołów czy elementów budowy powinien przebiegać w zgodzie z zainteresowaniami naszej pociechy.

Biorąc to wszystko po uwagę, warto podczas zakupu przeanalizować przede wszystkim:

  • typ – dostępne na rynku laptopy należy podzielić na trzy typy. Pierwszy z nich dotyczy „standardowych” urządzeń quasistacjonarnych, które używane są przede wszystkim przy biurku. Mowa więc o wszystkich laptopach o przekątnej ekranu 15,6 oraz 17,3 cali. Gwarantują one dużą i wygodną przestrzeń roboczą, którą wykorzystać można zarówno do nauki, jak i wygodnego oglądania filmów czy grania.

Drugi typ laptopów dotyczy urządzeń mniejszych, czyli 14- 13- oraz 12-calowych, które wyróżniają się mobilnych charakterem. Idealnie sprawdza się na wycieczkach czy podczas nauki poza domem.

Trzeci typ omawianych urządzeń odnosi się do modeli konwertowalnych, czyli takich, które mogą być używane w kilku trybach. Dzięki obracanemu, wysuwanemu bądź odpinanemu ekranowi, taki laptop błyskawicznie może zostać zamieniony w tablet, co z pewnością rozszerzy jego możliwości. Należy pamiętać jednak o tym, że tego typu urządzenia są przeważnie drogie.

  • wydajność – oczywiście ma ona znaczenie nadrzędne, bowiem decyduje o możliwościach sprzętu. Forum komputerowe jest pełne rozmaitych porad na temat doboru podzespołów laptopów, które będą w stanie spełnić oczekiwania naszych dzieci.

Na początku należy zastanowić się, w jaki sposób laptop ma być wykorzystywany. Jeżeli poszukujemy modelu, który obok obsługi podstawowego pakietu programów ma posłużyć również do obsługi gier komputerowych, powinniśmy zwrócić baczną uwagę przede wszystkim na procesor, kartę graficzną oraz pamięć RAM. Układ CPU musi być co najmniej dwurdzeniowy, choć zdecydowanie większymi możliwościami wyróżniają się modele wyposażone w co najmniej cztery rdzenie (najlepiej więc celować w układy oznaczone symbolami HQ).

Karta graficzna powinna być dedykowana i posiadać co najmniej 4 GB pamięci. Jeżeli chodzi natomiast o pamięć RAM, warto zdecydować się na kości DDR4 o pojemności minimum 8 GB.

Nieco łatwiejsze zadanie czeka nas w sytuacji, gdy laptop będzie służył przede wszystkim do nauki, a także obsługi programów internetowych i oglądania filmów. Wystarczający okaże się bowiem model z procesorem niskonapięciowym, zintegrowaną kartą graficzną oraz 4 GB pamięci RAM.

programy – zalecany jest zakup laptopa z wgranym wcześniej systemem operacyjnym oraz wieloma programami zabezpieczającymi, między innymi antywirusami.

Ekspert Techfresh.pl radzi – na forum PC często znaleźć można propozycje programów, które stanowią swego rodzaju filtry przeciw treściom nieodpowiednim dla dzieci. Mowa między innymi o systemach blokujących niektóre strony internetowe. Warto zastanowić się nad ich wykorzystaniem w laptopie dla dziecka.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. laptop (autor: zakius | data: 6/04/17 | godz.: 13:00)
    omg, jak dorosły chce się krzywić przed lapsem to jego sprawa, ale dziecku z nieukształtowanym w pełni kośćcem wypada zapewnić odpowiednie stanowisko, w tym NIE kupować laptopa

  2. Taaa (autor: muerte | data: 6/04/17 | godz.: 13:20)
    "...wgranym wcześniej systemem operacyjnym oraz wieloma programami zabezpieczającymi, między innymi antywirusami..."
    Proponuję dla bezpieczeństwa wgrać od razu wszystkie dostępne antywirusy znanych firm... i firewalle też, minimum 10, wiadomo... bezpieczeństwo najważniejsze !


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.