Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 25 kwietnia 2001 
    

AMD Roadmap na ten rok i dalej


Autor: Popeye | 23:10
Serwis ixbt-labs zsumował i zamieścił informacje dotyczące planów produkcyjnych firmy AMD. Zacznijmy od procesorów dla komputerów stacjonarnych popularnie zwanych desktopami. Athlon 1.4GHz (Thunderbird) oraz Athlon 1.5 GHz (Palomino) mają się ukazać jeszcze w tym kwartale. Athlon 1.7 GHz (Palomino) zaś w drugiej połowie tego roku. Premiera Durona 950MHz także w tym kwartale. Duron 1GHz (Morgan) spodziewany jest w trzecim kwartale. W 2002 roku AMD ma zaprezentować nową linię 64-bitowtch procesorów z rodziny "Hammer" rozpoczynającej się od 2GHz.

PrzejdŹmy teraz do procesorów dla rynku komputerów przenośnych - czyli mobile CPU. A więc Mobile Athlon (Palomino) i Duron (Morgan) mają zostać ogłoszone w "niedalekiej" przyszłości. Vcore (napięcie rdzenia) będzie w nich obniżony prawdopodobnie do poziomu 1.4V. Będą też wspierać technologię PowerNow! Mobile Athlon (Palomino) z zegarem 1GHz ma średnio pobierać 22-24W mocy.

Chipset AMD-760MP (wspierający dwa procesory na płycie głównej) oficjalnie będzie obsługiwał tylko procesory Palomino, jednak nie wykluczone, że uda się także zastosować procesory Thunderbird.

Na dzień dzisiejszy produkowane są z aluminium w technologii 0.18 mikrona wszystkie wersje Duronów (Spitfire) oraz Athlony z zegarem poniżej 1GHz. Przyszłe Durony z jądrem o nazwie Morgan, także będą produkowany w tej technologii. W technologii 0.18 mikrona z miedzi produkowane są Athlony z zegarem pozyżej 1 GHz, dokładnie tak samo AMD zamierza produkować nowe Athlony (Palomino). Pierwsze próby przejścia na technologię 0.13 mikrona zostaną podjęte pod koniec tego roku, oficjalnie masowa produkcja rozpocznie się na początku 2002 r. (Athlon z jądrem Thoroughbred i Duron z jądrem Appaloosa).

Wszystkie procesory AMD siódmej generacji - Athlony (Thunderbird, Palomino, Thoroughbred) oraz Durony (Spitfire, Morgan, Appaloosa) - będą projektowane pod gniazdo Socket A. Aby zainstalować sobie taki procesor konieczny będzie tylko update BIOSu (oczywiście płyta musi wspierać odpowiednie napięcia). AMD uważa, że pamięci DDR do końca roku zdobędą 30% rynku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.