Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 7 kwietnia 2017 
    

AMD przygotowało nowy plan zasilania dla Ryzenów


Autor: Wedelek | źródło: Guru 3D | 18:01
(45)
AMD przygotowało własny plan zasilania zoptymalizowany pod kątem współpracy z procesorami z rodziny Ryzen. Producent zredukował w nim odstęp czasowy pomiędzy przejściami na różne stany P przez co przełączanie się między nimi jest teraz dużo szybsze i częstsze. Wyłączono też funkcję tzw. parkowania rdzeni. To przełożyło się na duży wzrost wydajności względem domyślnego, wbudowanego w system planu zrównoważonego. Docelowo pliki umożliwiające jego używanie będą częścią sterownika dla chipsetów AMD, ale póki co konieczne jest ich ręczne pobranie.

Instalator znajdziecie TUTAJ.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ryzen będzie podłączany do głównego obwodu (autor: Sony Vaio Zawracajo | data: 7/04/17 | godz.: 18:33)
    W momencie maksymalnego obciążenia procesora wszystkie żarówki w domu będą przygasaly, w iddle będą się z powrotem zapalać. Przed przejściem w niższy stan uśpienia użytkownik będzie powiadamiany poprzez odcięcie prądu na 30s w dwóch 15 minutowych odstępach. Metoda znana i sprawdzona - dwudziesty stopień zasilania.

  2. AMD (autor: Conan Barbarian | data: 7/04/17 | godz.: 18:35)
    AMD nie można nie podziwiać za ich Ryzena, gdyż dokonali niemożliwego. Jakim cudem na oparach podjechali do segmentu Intel Extreme tego nawet Intel nie wie.
    Jednym projektem ZEN obskoczą wszystkie warianty 4c/6c/8c + 12c/16c + 32c.
    Gdy nadejdzie ZEN+, to chyba powtórzy się historia z czasów Athlona.


  3. @2 czekam na to z niecierpliwością (autor: rarek | data: 7/04/17 | godz.: 19:02)
    Byleby Intel nie wyciągnął królika z kapelusza i nie odskoczył na nieosiągalny pułap.

  4. @02 (autor: kombajn4 | data: 7/04/17 | godz.: 19:08)
    Wiesz co pierwotnie Zen miał wyjść w zeszłym roku i mieć o 40% wyższą wydajność od FXsów a Zen+ miał wyjść w tym roku i dołożyć ~10%. Premiera Zena została zdrowo opóźniona a procesory wyszły im z ~50% wzrostem IPC vs FX. Wychodzi mi z tego że to co widzimy teraz to może już być Zen+ a w AMD doszli po prostu do wniosku że liczy się pierwsze wrażenie i jak Zen nie będzie konkurencyjny na dzień dobry w stosunku do oferty Intela to nic z tego wszystkiego nie wyjdzie. No cóż zobaczymy co się będzie działo w przyszłości i przede wszystkim czy Intel znowu zacznie im odjeżdżać w siną dal czy pozostaną konkurencyjni stopniowo modernizując Zena. Jaki potencjał do dalszych usprawnień ma Zen wiedzą tylko inżynierowie AMD.

  5. . (autor: sisi | data: 7/04/17 | godz.: 20:52)
    .

  6. . (autor: sisi | data: 7/04/17 | godz.: 20:52)
    .

  7. @4. (autor: Mariosti | data: 7/04/17 | godz.: 22:45)
    Twierdzą że przekroczyli założenia i wciąż mają zen+ na warsztacie.
    Opóźnienie chyba głównie wynikało z dopracowania procesu przez GF i Samsunga dla dużych chipów i wysokich taktowań.


  8. ZEN+ (autor: Conan Barbarian | data: 7/04/17 | godz.: 23:01)
    Ważne jest to, że AMD wypuściło procesor o ogromnym potencjale rozwojowym, a niebawem nadciągną nowe procesy litograficzne, a w tym czasie AMD dopracuje każdy tranzystor w tej konstrukcji i za rok lub dwa to będą najbardziej opłacalne i jednocześnie najlepsze proce.

  9. @ kombajn4 (autor: Zbyszek.J | data: 8/04/17 | godz.: 00:51)
    to nie jest Zen+.

    Pierwsze próbki jak wiemy uzyskano we wrześniu 2015. Pierwsze kilka miesięcy to było usuwanie major bugs powodujących stability issues.
    Następnie 1 i 2 kwartał 2016 to było usuwanie minor bugs i performance tuning.
    3 i 4 kwartał 2016 to tuning częstotliwości.


    Obecny ZEN to rodzaj mocno dopracowanej wersji beta nowej architektury - jak Phenom I oraz pierwszy FX Zambezi. Wychodzący za rok Pinnacle Ridge powinien dołożyć kilkanaście % wydajności.


  10. i gdzie jest (autor: pawel1207 | data: 8/04/17 | godz.: 01:55)
    to mocne przyspieszenie amd :D bo mocne :D to ono napewno nie jest .. conan barbarian nowiutka architektora dogania paroletniego dziadka od intela a ty uwarzasz to za jakies mega osiagniecie :D smiech na sali i rece opadaja ...

  11. mam (autor: quadcore | data: 8/04/17 | godz.: 02:02)
    nadzieję, że sporo zarobią na ryzenach,konsolach, radeonach by mieli wystarczająco siły i dobrej struktury by ulepszać swoje innowacyjne produkty.. Tu jak na wojnie liczą się przede wszystkim $$$$. Zdrowa konkurencjo przybywaj.

  12. @10 (autor: quadcore | data: 8/04/17 | godz.: 02:06)
    Przeczytaj sobie raporty finansowe najlepiekj roczne Intela i AMD. A potem pomyśl co jest śmiechem na sali. Czy firma która dogania konkurenta majac X dochodu mniej ( a ta różnica jest konkretna)

  13. @pawel1207 (autor: kosa23 | data: 8/04/17 | godz.: 10:20)
    masz racje architektura X86 jest bardzo stara :D

  14. @pawel1207, W jednym masz rację, nowości Intela to dziadki. (autor: pebal | data: 8/04/17 | godz.: 13:38)
    Procesory dla frajerów.

  15. kosa23 (autor: pawel1207 | data: 8/04/17 | godz.: 16:30)
    i teszta amdekowych troli ryzen to nowosc core to dziadek jak sie patrzy na procesory skoro 17 latek biega z taka sama predkoscia jak 90 latek to chybazbyt szybki nie jest :D a wy twierdzicie w tym momencie ze amd zrobilo jakis mega przelom :D :D dobra zyjcie w swojej bajce nadal :D 1 % przyspieszylo i nazywane jest to mocne przyspieszenie :D:D:D ... to co amd osiagnelo i to jest przelom to to ze spadly ceny i w koncu po ilus tam latach maja produkt ktory jest konkurencyjny ale zadnego przelomu czy rewolucji tu niema szzeze gdyby intelina nie zwolnila rzucajac sie na kase sami dospiewiajcie sobie sytuacje w jakiej znalazly by sie nowe procesory od amd ... i podkresle jescze raz nowa arhitektora vs stara ... wydajnosc praktycznie podobna .... wiec gdzie ten postęp.. wg.. was experci :D:D

  16. @pawel1207, Idąc twoim tokiem rozumiowania... (autor: pebal | data: 8/04/17 | godz.: 17:40)
    ...gdy biedni stają się bogaci nie jest to postęp, bo ludzie bogaci istnieją od dawna.

    Możesz być peny, że jeżeli Intel nic przełomowego w najbliższym czasie nie wypuści, to AMD zleje go na całego. Skoro topowe produkty Intela dostają łupnia od niedopracowanych produktów konkurenta to nie trudno się domyślić co będzie, gdy produkty AMD zostaną dopracowane.


  17. pebal (autor: pawel1207 | data: 9/04/17 | godz.: 05:54)
    to najglupsza rzecz jaka kiedykolwiek slyszalem :D nie majaca sie nijak do rynku procesorow ani do branzy technologicznej ok wg ciebie milion rupi a mialon dolarow to wciaz to samo ?? bogactwo w w biednej dziurze w indiach a bogactwo w nowym jorku to tren sam standart ??
    po 1 tak samo jak bylo z buldorzerem pieliscie takie same piesni poczekajcie az dopracuja :D :D

    2. amd skacze jak mu intel pozwala takie fakty jest wymiana patentow jest intel nie moze zajechac amd bo dostanie baty od urzedu antymonopolowego .
    3 obie firmy wspolpracuja ze soba od dawna :D i zadna rewolucji nie wprowadza bazuja na tym samym schemacie rozwoju a intel co kilka l lat daje sie dogonic amdekowi .
    4 jesli uwarzasz ze AMD i Intel to konkurencja to gratuluje naiwnosci .. jesli by tak bylo intel zajdl by amd na sniadanie na obiad a reszte wysral jako jego spolka ..problem jest tylko jeden urzad antymonopolowy :D intel nie raz dotowal AMD udzielajac im bezzwrotnych porzyczek malo tego jesli amd by padlo intel poniosl by wieksze straty niz utrzymanie amd przy zyciu :D

    5. intel vs amd jest wymiana patentow i technologi firmy na zmiane wprowadzaja produkt ktory ma byc testowy ten przydzial akurat dostaje amd bo intelowi szkoda prestizu .zauwarz ze kiedy amd testowalo nowe rozwiazania amd bawilo sie w eksperymenty :D te eksperymenty laduja puzniej u intela ..
    6. zajebistosc architeltory amd polega na tym ze wprowadzillo na rynek procesor ktory jest w sporym stopniu core intela .. :D
    7. zapamietaj sobie w x86 nigdy nie bedzie konkurencji raz jeni sa wyzej raz drudzy a rozwoj jest mnimalny najnowszy procek amd wcale wydajnosciowo nie odbiega od dziadkow intela ..
    8 chesz miec konkurencje to patz x86 vs arm bo jesli arm urosnie w sile i stanie sie realna konkurencja to zobaczysz jak pieknie amd i intel wspolpracuja ze soba :D.


  18. @up 17 (autor: Saturn64 | data: 9/04/17 | godz.: 09:02)
    Nie do końca masz racje. Obie firmy od praktycznie 7 lat rozjechały się tak daleko, że konkurencja ze strony AMD w ogóle nie istniała. AMD skupiło się w znacznym stopniu na konsolach i kartach graficznych, a procesory w tym czasie kokurowały co najwyżej z i5 a w większości z i3. Prawda jest też taka, że i7 sprzedaje się co najwyżej 20% reszta to tańsze konstrukcje do biur i domów, dlatego też mimo dużej straty w architekturach AMD nie zniknęło całkowicie z rynku. Pamiętaj też, że AMD ma bardzo dużo patentów, z których korzysta wiele firm w tym produkujące procesory ARM w rozwiązaniach graficznych. Twoje porównanie o dziadkach to jest niefortunne. To tak jak byś twierdził, że Intel nie dopracowuje swoich procesorów i od 7 lat jedzie na tej samej architekturze. A z tego co mi wiadomo, to było już ich kilka. To, że nie ma dużego kopnięcia w przyspieszeniu z generacji na generacje (przy zmianie architektury) to jest wina 3 rzeczy. Po pierwsze wszyscy wiedzą, że obojętnie jaka by nie była architektura to maksymalne taktowanie wynosi ok 4000mhz i wyżej TDP rośnie zastraszająco wysoko. Więc od 2004 mamy procesory które doszły już do 4000 mhz i wyżej nie mogą (chodzi o stabilną pracę). Po drugie wyciśnięcie ostatnich soków z x86-64 jest już tak dopracowane, że kolejne innowacje nie dają już takich przyrostów jak w dawniejszych czasach (np 2007-2008, 2010-2011). Po 3 prostu inżynierowie pracujący nad architekturą są już w takiej dziurze myślowiej, że nie potrafią spojrzeć na temat architektury w inny sposób i z tego powodu ich odkrycia czy też zmiany nie są tak dobre i obiecujące jak by się chciało. W AMD zatrudniono Jima Kellera i Marka Papermastera którzy przewrócili myślenie poprzednich "geniuszów" i dlatego nastąpił taki skok myślowy i dogoniono w pewnym sensie intela. W średniowieczu też, żyło kilka tysięcy uczonych a tylko jeden stwierdził, że ziemia się obraca w okół słońca a nie na odwrót. Bez dużego odkrycia, czy też zmiany koncepcji architektury, nie będzie takich dużych zmian wydajnościowych.

  19. amd dogonilo intela (autor: komisarz | data: 9/04/17 | godz.: 11:28)
    bo przeciez maja umowe o wymiane patentow. czyli wiedza co intel robi, pozostaje jedynie sprawa implementacji. czyli znaczniej mniejszy zakres p-rac. A jak cos jest skomplikowane np AvX to juz niestety amd kuleje.

  20. @kosiarz (autor: Saturn64 | data: 9/04/17 | godz.: 12:10)
    Bez wymiany patentów intel by nie istniał... podobnie jak AMD. AMD jest w posiadaniu np instrukcji x64. Gdy oprogramowanie przejście całkowicie na 64 bitowe, instrukcje x86 staną się zbędne....
    Intel większość rzeczy też wykorzystał i ściągnął od AMD. Między innymi HyperTrnsport (zwią to inaczej u siebie), integracja mostka północnego z południowym, Integracja rdzenia graficznego z rdzeniem procesora. Gdyby oprogramowanie przeszło na kod równoległy i więcej korzystało z osiągnięć GPU to tu również Intel mógłby skończyć kiepsko. Wszystko co by chcieli zrobić w GPU posiada Nvidia albo AMD.


  21. @20 (autor: Kosiarz | data: 9/04/17 | godz.: 12:34)
    ja sie nie udzielalem jeszcze w tym temacie :D

    btw, widzieli to:
    https://www.youtube.com/watch?v=5GhoYs2VDns


  22. @Conan Barbarian (autor: loccothan | data: 9/04/17 | godz.: 15:06)
    Ad. 2
    Jim Keller -> i pozamiatane :D
    Używam ZENka i powiem krótko -----> SpoX
    Teraz już chiba nic mi nie potrzeba, 3.9GHz i 2800MHz CL14 1T (naprawdę styczy)


  23. Saturn64 (autor: pawel1207 | data: 9/04/17 | godz.: 19:26)
    zawszer moga zmienic materialy a maja je AMD i intel zawsze blisko wspolpracowaly w zasadzie intel urzywa amd do testow nowych pomyslow to ze amd ma swoje licencje a a intel swoje jak i opracowane na swoje potrzeby patenty w niczym nie przeszkadza we wspolnym opracowaniu strategi rynkowej :D
    to sie nie zmienilo od lat jest nawet wymiana technologi armowych :D tak samo mase rozwiazan z amd laduje u intela i dzieje sie to nie bez powodu czekam tylko na sytuacje gdzie jedno pozwie drugiego za naruszenie patentow :D i bedzie kolejna akcja marketingowa za przyzwoleniem obojga.. szczeze czekam na desktopowe army bo tylko one maja szanse zmienic cokolwiek w procesorach ..


  24. @pawel1207, Dorośnij człowieku. (autor: pebal | data: 9/04/17 | godz.: 20:46)
    Według twoich teorii Intel to banda idiotów, która wystawiła tyłek do bicia, bo im się za dobrze powodzi. Gdyby za sukcesem Ryzenów stały technologie Intela, to Intel miałby na Ryzena gotową odpowiedź. Jeżeli ktoś tu z czegoś korzysta, to bardziej Intel z rozwiązań AMD, bo to AMD wprowadziło na rynek PC większość innowacyjnych rozwiązań. Przyszłość Intela rysuje się w szarych barwach. Z wydajnością jednego rdzenia dochodzi powoli do ściany a w projektowaniu układów wielordzeniowych AMD ma ogromne doświadczenie.

  25. @ pebal (autor: Zbyszek.J | data: 9/04/17 | godz.: 21:09)
    Intel ostatnie 3-4 lata ostro pracował nad technologią 3D Stacking, pozwalającą łączyć układy o rożnych funkcjach i wykonane w różnych procesach litograficznych. Ciekawe co z tego wyjdzie:

    https://www.pcgamesn.com/...new-stacked-cpu-design


  26. @Saturn64 (autor: komisarz | data: 9/04/17 | godz.: 22:25)
    pomysl jeszcze raz. Intel z 80% rynku kosumenckiego i 905 rynku serwerowego by nie istnial bo nie ma instrukcji x64? myslisz ze w takiej sytuacji producensi oprogramowania nie wspieraliby 64-bit rozszerzen intela?

  27. 26. (autor: pwil2 | data: 10/04/17 | godz.: 02:10)
    Najwyraźniej to AMD udało się opracować lepiej i szybciej, skoro Intel zarzucił własne prace i postanowił licencjonować rozwiązanie od AMD.

  28. Skylake-X (autor: PCCPU | data: 10/04/17 | godz.: 03:07)
    https://www.computerbase.de/...-kern-cpu-die-shot/
    https://pics.computerbase.de/...630.1373462253.png

    Cache L1 w Ryzenie(pojedynczy rdzeń) ma połowe przepustowości Haswell'a ale za to przepustowość L2 i L3 jest większa.

    Przepustowość cache L1 w Core i7 5820K(Haswell-E 6C/12T) @4GHz dobija do 1500 Gigabajtów na sekundę
    podczas gdy Ryzen 7 8C/16T przeszło 900 Gigabajtów na sekundę.

    Rdzeń Zen L1: odczyt 32 Bajty na takt zegarowy/zapis 16 Bajtów na takt zegarowy
    Rdzeń Haswell L1: odczyt 64 Bajty na takt zegarowy/zapis 32 Bajty na takt zegarowy

    Następna kwestia to pobór energii który uzależniony jest w dużym stopniu również od złożoności rdzeni a że rdzenie Haswell/Skylake są bardziej złożone bo składają się z większej ilości tranzystorów to im więcej tych tranzystorów pracuje jednocześnie(m.in. AVX2+FMA(FPU 2x 256bit/ALU 256bit)) to tym więcej pobiera energii i tym samym więcej wydziela ciepła co jest logiczne i uzasadnione przez intela by procesory głównie i7 5960X/6900K/6950X były niżej taktowane ze względu na instrukcje AVX+FMA3 przy których rdzeń Core i(FPU 2x256bit) przetwarza 2x więcej danych niż rdzeń Ryzen(FPU 2x128bit).

    Jestem ciekawy jaki wpływ na wydajność ma L2 512KB w Ryzen (Haswell/Skylake L2 256KB).
    Dowiemy się tego zapewne po premierze Skylake-X (drugi wariant rdzenia Skylake z naciskiem na wydajność i AVX-512 co na pewno wymusiło rozbudowę i przebudowę mikroarchitektury) LGA2066(Quad DDR4 2667MHz) platforma X299 którego to rdzenie zostaną uzbrojone w nową cache L2 1024KB i z mniejszą L3 bo do 13.75MB ale za to szybszą.

    Także rdzenie Skylake-X LGA2066 to nie to samo co rdzenie Skylake LGA1151 jak w przypadku Haswella-E LGA2011-v3 względem Haswella z LGA1150 które są te same


  29. Edycja: (autor: PCCPU | data: 10/04/17 | godz.: 03:29)
    Możliwe że Intel podzieli projekty mikroarchitektur rdzeni x86 na wysokowydajną na platformę LGA20xx i energooszczędną LGA11xx.

  30. Skylake-SP (autor: PCCPU | data: 10/04/17 | godz.: 05:27)
    https://www.cnews.cz/...ake-SP-28jader-upscale.jpg

  31. Znów (autor: Semyazza | data: 10/04/17 | godz.: 10:40)
    te zabawki dla biednych dzieci.

  32. @PCCPU (autor: pwil2 | data: 10/04/17 | godz.: 11:35)
    Czyli 32 rdzenie się przyśniły jakiemuś marketingowcowi z Intela, a prawda jest taka, że będzie max tylko 28 rdzeni... vs max 32 rdzenie u AMD.

    Słabo to będzie wyglądać w folderach reklamowych...


  33. @PCCPU i inni (autor: pwil2 | data: 10/04/17 | godz.: 11:40)
    Pamiętajcie, że u AMD wydajność L3 cache zależy od ilości modułów CCX. Każdy taki moduł to dodatkowe setki GB/s przepustowości L3 cache. Trafiają tam dane wyrzucane z L2 cache rdzeni podłączonych do danego modułu CCX, więc jeśli na rdzeniu #1 i #5 zapuścimy zadanie, wtedy nie będą sobie przeszkadzać, co najwyżej współdzieląc przepustowość pamięci.

  34. c.d. (autor: pwil2 | data: 10/04/17 | godz.: 11:43)
    Intel zwiększa L2 cache (kosztem L3 cache), bo wydajność ich rdzeni słabo się skaluje przy rosnącej ich ilości. Widać to w porównaniach z Ryzenem już przy 8-rdzeniowych CPU. Więcej L2 cache to większe opóźnienia, ale mniejszy wpływ na pracę pozostałych rdzeni/wątków.

    Mniejszy L3 cache oznacza, że skakanie wątków pomiędzy rdzeniami będzie bardziej obliczeniowo kosztowne, niż dotychczas.


  35. Kiedyś (autor: PCCPU | data: 10/04/17 | godz.: 13:37)
    Czytałem o tym że Intel miał zastosować większy L2 z różnymi trybami pracy zależnie od zastosowanego rodzaju obliczen np 1024KB i 512KB z większym opuznienem a 256KB z mniejszym.
    Szczegółów powinniśmy dowiedzieć się iuz nie dlugo a jest na co czekać ponieważ Skylake z AVX512AF ma mieć przeprojektowany nie tylko podsystem pamięci ale i rozbudowany front-end i jednostki wykonawcze(m.in. 5 ALU)


  36. CD Up (autor: PCCPU | data: 10/04/17 | godz.: 13:49)
    FPU zapewne 2x512bit itd
    Zresztą nowe rdznie Skylake Intel opracował iuz dawno i to pewnie równolegle ze zwykłym Skylake a o wydajność bym się nie martwił bo raczej to pewniak i zdziwibym się gdyby było inaczej ;)

    Jeśli faktycznie Skylake-X otrzyma nowe rdzenie to szykuje wymianę X99 LGA2011-V3 :)


  37. co raz bardziej pewne (autor: kosa23 | data: 10/04/17 | godz.: 20:43)
    X390 i proc Ryzen 16C/32T

  38. pebal :D :D (autor: pawel1207 | data: 10/04/17 | godz.: 22:26)
    intel
    Zatrudnienie 106 700 osób (2014)
    Przychody 55,87 mld USD (2014)
    Zysk operacyjny 15,347 mld USD (2014)
    Zysk netto 11,704 mld USD (2014)
    Aktywa 91,956 mld USD (2014)
    Kapitał własny 55,865 mld USD (2014)

    amd

    Zatrudnienie 10 671 (2013)
    Przychody 1,46 mld USD (2013)
    Zysk operacyjny 95 mln USD (2013)
    Zysk netto 48 mln USD (2013)
    Aktywa 4,3 mld USD (2013)
    Kapitał zakładowy 4,3 mld USD (2013)

    to sa danie z wiki nieaktualne nieaktualne bo intel dzisiaj jest wart jescze wiecej w stosunku do wartosci amd :D pomysl amdkowy trolu jak dorosly co sie takiej firmie jak intel oplaca
    utrzymywac amd i miec na nim poletko doswiadczalne czy wykonczyc dostac kare od urzedu antymonopolowego i podzielic firme na niezalezne spolki mysl dziecko bo naprawde rece opadaja .. :D

    masz jeszcze
    bardziej aktualne amd

    Revenue Increase US$4.27 billion (2016)
    Operating income
    Negative increase US$-372 million (2016)
    Net income
    Negative increase US$-497 million (2016)
    Total assets Increase US$3.32 billion (2016)
    Total equity Increase US$416 million (2016)
    Number of employees
    9,100 (Q4 2016)

    naprawde poziom naiwnosci to osiagnoles mistrzowski.. napisalem ci chesz konkurencji realnej to czekaj na arma na desktop..


  39. @pawel1207, Z twoją głową wszystko w porządku? (autor: pebal | data: 11/04/17 | godz.: 00:59)
    Przytaczasz dane jaki to Intel jest potężny w kontekście tego, jak dostał po tyłku od AMD? Teoria, że Intelowi opłaca się od AMD dostawać po tyłku jest tak głupia, że głowa boli. Nie wspiera się rywala, aby dostać od niego w zęby.

  40. Opcje sa 2 (autor: Kosiarz | data: 11/04/17 | godz.: 14:12)
    Albo Intel celowo utrzymuje AMD przy zyciu z wiadomych powodow (co jak najbardziej ma sens) albo dali dupy (co ma mniej sensu ale jest mozliwe).

    Ja obstawiam ze AMD po prostu wykorzystalo moment. Od SB intel nie wprowadzil zadnych rewolucji ale tez nie musial bo mial najwydajniejsze produkty. AMD ciulalo ciulalo a Intel odcinal kupony. No i AMD przywalilo z grubej rury. Dokladnie tak jak robilo to wczesniej raz na jakis czas.


  41. hmm (autor: maniek200 | data: 11/04/17 | godz.: 14:56)
    Ciekawe


  42. ale to nie Intel.... (autor: Duke Nukem PL | data: 11/04/17 | godz.: 19:10)
    kontroluje sytuację tylko ci, którzy kontrolują Intela. Ci właśnie kontrolują już AMD pośrednio poprzez spółki zależne od siebie, które również kontrolują Intela.
    :)


  43. pebal :D :D :D :D (autor: pawel1207 | data: 11/04/17 | godz.: 22:27)
    a kiedy to intel dostal od amd :D ? co nagle wszystkie farmy centra delle hp asusy acery itd.. nagle uwarzasz ze ludzie przestana intela kupowac :D :D nagle wszyscy zmienia swoje intelowe proce bo amd zrobilo proca ktory wydajnosciowo dobija do intela ... czlowieku na jakim swiecie ty zyjesz . przytoczylaem coi dane zebys sam wysnol wniosek ze dal intela amd musi istniec chocby nie wiem co istnienie slabego rywala jest lepszym wuyjscie niz dzielenie potwora na nielalezne spolki a tak bedzie jesli intel zostanie sam na rynku
    pytam czego nie rozumiessz ?? ... amd kupia ludzie ktorzy beda kupowac nowego kompa .. reszta ma wydajnosc jaka oferuje amd od dawna pomijajac serje 1700 w zwyz ..:D szczeze ci co maja sb i chca wymienic albo wezna 1700 w gore ci co potrzebowali wiecej rdzeni juz maja o podobnej wydajnosci nikt nie bedzie na sile zmienial platformy bo amd wypuscilo nowego proca :D :D no ale nbaiwniaki w to wierza..:D


  44. Hehe (autor: pwil2 | data: 12/04/17 | godz.: 00:38)
    "intel
    Zatrudnienie 106 700 osób (2014)
    Przychody 55,87 mld USD (2014)
    Zysk operacyjny 15,347 mld USD (2014)
    Zysk netto 11,704 mld USD (2014)
    Aktywa 91,956 mld USD (2014)
    Kapitał własny 55,865 mld USD (2014)"

    A teraz najlepsze - firma taka jak Intel nie potrafi przez tyle dekad wyprodukować porządnego układu graficznego. Firma, która postawiła wszystko na jednej karcie i promowała P4 z RAMBUSem, by przegrać. Oznaką skrajnej desperacji było płacenie własnym klientom, by nie kupowali chipów konkurencji... hahaha :D

    Firma, która przez tyle lat tak naprawdę nie wprowadziła niczego innowacyjnego, wzbudzającego emocje, a zamiast tego doprowadzając rynek Pecetów na skraj zapaści.

    Producent procesorów, których premiery wzbudzały w ostatnich latach takie emocje, jak premiery Toyot w latach 90-tych :D

    Ciekawe, czy już teraz też muszą dopłacać klientom, by łaskawszym okiem patrzyli na ich procesory tak jak to było przez lata z Atomami.

    AMD wprowadziło nowe procesory i nagle masa ludzi przestała wpatrywać się w swoje ołtarzyki z logo Intel Inside. Zamiast tego zasypują żalami wszelkie wątki poświęcone nowym procesorom od AMD. Jakby nagle Intel przestał istnieć i nie było o czym pisać.


  45. 64GB RAMu (autor: pwil2 | data: 12/04/17 | godz.: 12:26)
    Wczoraj w końcu Gigabyte wydał BIOS F4 do AB350M-Gaming3 z nową wersją AGESA. Poprzedni BIOS F2 (F1 i F3 nie był udostępniany publicznie) był z 20 lutego (!) i 4x16GB=64GB DDR4 chodziły max @2400 (i tak lepiej, niż miałem na Intelu 6700K). Teraz po włączeniu XMP pamięci od razu wystartowały @2666.

    Tak więc 64GB RAMu @2666 na Ryzenie działa bez zarzutu! I to 4 moduły dwustronne (DS). Aha, pamięci mam zwykłe LPX 2666 1.2V wymieszane z LPX 3000 1.35V.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.