Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 18 kwietnia 2017 
    

Nintendo kończy sprzedaż odświeżonego NESa


Autor: Wedelek | źródło: Next Power Up | 06:30
(2)
Kilka miesięcy temu firma Nintendo rozpoczęła sprzedaż pomniejszonej wersji konsoli Nintendo Entertainment System (NES), znanej również pod nazwą Famicom (wersja japońska nieco się różniła od tej sprzedawanej w USA i UE). Już na starcie wiadome było, że sprzęt ten jest dedykowany osobom, które dzieciństwo spędziły grając w gry z pierwowzoru i ich decyzja o zakupie wersji mini podyktowana jest sentymentem do retro gier. Dlatego też po osiągnięciu wyznaczonych celów sprzedażowych podjęto decyzję o wycofaniu modelu Classic z oferty. Ostatnia dostawa opisywanych konsol trafi na sklepowe półki w kwietniu.

Względem pierwowzoru nowy NES ma znacznie mniejszy rozmiar i dysponuje złączami USB (do zasilania) oraz HDMI. W zestawie z konsolą znajduje się pojedynczy, klasyczny kontroler w kształcie prostopadłościanu oraz 30 hitów z oryginalnego NESa. Wersja Classic może obsłużyć dwa oryginale pady, lub kontrolery Classic Controller Pro stworzone z myślą o Wii. Zabrakło natomiast wsparcia dla kartridge’ów i padów z pierwowzoru. Za sentymentalną podróż w przeszłość trzeba obecnie zapłacić 59,99 dolarów, a dodatkowy kontroler to wydatek rzędu 9,99 dolarów.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: radonix | data: 18/04/17 | godz.: 22:37)
  ''Janusze'' z Nintendo znowu dali znać o sobie - konsola ta sprzedaje się jak ciepłe bułki, a ci wycofują się z jej produkcji.

  Do kompletu brakuje jeszcze ogłoszenia upadku projektu Switch - szczęśliwi nabywcy nowego produktu pozostaną z Zeldą w ręce (gra wspaniała, ale to jedyny konkret na tej platformie sprzętowej - który zresztą można zakupić również na WiiU).

  Co za ''łosie''?! :-/


 2. tez mnie to rozwalilo, (autor: Grza | data: 19/04/17 | godz.: 11:47)
  sam chcialbym nabyc taka konsole ALE niekoniecznie za 700zl z alledrogo + wysylka.

  Macie moze jakies pomysly skad ja mozna jeszcze wyrwac w przyzwiotej cenie?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.