Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 18 kwietnia 2017 
    

AMD kupuje od Nitero część technologii


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 06:51
(2)
AMD przejęło od firmy Nitero część portfolio technologii związanych z transmisją wiązek fal milimetrowych formowanych fazowo wraz z inżynierami odpowiedzialnymi za ich rozwój. Zakupione rozwiązania pozwalają na transmisję dużej ilości danych w paśmie 60GHz na niewielką odległość (do kilku metrów) przy niewielkim opóźnieniu. AMD chce wykorzystać tę technologię do bezprzewodowej transmisji informacji do gogli VR/AR. Obecnie standard WirelessHD 1.1 przewiduje, że za pośrednictwem fali radiowej o częstotliwości 60GHz można będzie przesłać dane z prędkością do 28Gb/s.

Dla porównania stosowane w goglach HTC Vive i Oculus Rift złącze HDMI pozwala na transfer z prędkością 10,2Gbps, co wystarcza do przesyłu obrazu w jakości 2160×1200 @ 90 Hz. Rozwiązanie Nitero teoretycznie pozwoli na przesył takiej samej ilości danych jak za pośrednictwem DisplayPort 1.4, czyli obrazu w jakości 4K @120Hz lub 8K @ 60Hz.

Nie wiadomo czy AMD planuje samemu zaprojektować własne gogle VR, czy może skupi się jedynie na rozwoju technologii i odsprzedaży licencji na jej stosowanie. 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Witam Serdecznie (autor: loccothan | data: 18/04/17 | godz.: 08:13)
  -> http://www.game-debate.com/...-chinese-ad-campaign

  i
  -> https://www.youtube.com/watch?v=SJ7P38pfsbg


 2. VR/AR dla graczy nie ma lekko (autor: Qjanusz | data: 18/04/17 | godz.: 08:35)
  z jednej strony mamy różne standardy na rynku, z drugiej strony ciężki pieniądz za urządzenie, no i kable. AMD chce pozbyć się tego ostatniego problemu, ale kosztem dodatkowej gotówki, która dołoży się do i tak drogiego już zestawu.

  Albo będzie to dobra inwestycja, wizja i odcięcie kuponów za X lat, albo technologiczno = finansowy fail porównywalny do HBM w Furze.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.