Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 15 maja 2017 
    

Microsoft wraz z HP i Acerem ruszają na podbój rynku VR


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru | 06:17
(2)
Microsoft zaprezentował dwa nowe gogle VR stworzone we współpracy z firmami HP i Acer. Obaj producenci skupili się na rozwoju sprzętu, podczas gdy gigant z Redmond dostarczył oprogramowanie. Specyfikacji nie podano, ale ceny już tak. Acer za gogle życzy sobie $299, a jeśli klient zdecyduje się na zakup całego zestawu wraz z kontrolerami ruchowymi, to rachunek wzrośnie do $399. Sprzedaż ma ruszyć już w przeciągu kilku miesięcy (sezon wakacyjny). HP wyceniło swoje gogle na $329, ale na razie będzie je oferować jedynie deweloperom.

Na goglach VR niespodzianki się nie kończą. Microsoft zapowiedział bowiem dodanie do oferty Windows Store aplikacji iTunes oraz trzech dystrybucji systemu Linux: Ubuntu, Suse i Fedora. Ten ruch mógłby uchodzić za szaleństwo, ale biorąc pod uwagę fakt, że producent okienek dodał do dziesiątki natywną obsługę maszyn wirtualnych z Linuxem, to ma on jednak sens.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. do czego to doszło (autor: Qjanusz | data: 15/05/17 | godz.: 09:08)
    Ubuntu w Windows store...
    Ruch bardzo mądry i dojrzały, ale co do VR, to firma najprawdopodobniej uruchomiła budżet marketingowy. Na zasadzie zaznaczenie swojej obecności na tej gałęzi. Zysków tutaj nikt się nie spodziewa.


  2. @Qjanusz (autor: ligand17 | data: 16/05/17 | godz.: 11:35)
    nie zgodzę się co do AR/VR. Ja tutaj dostrzegam pewną logikę: najpierw M$ kupuje MineCrafta z myślą o edukacji, teraz mocno inwestuje w AR/VR.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.