Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 17 maja 2017 
    

Pierwsza Vega oficjalnie zapowiedziana


Autor: Wedelek | źródło: AMD | 18:55
(11)
AMD w końcu podzieliło się kilkoma informacjami o pierwszej karcie graficznej na bazie architektury Vega, która zostanie nazwana Radeon Vega Frontier Edition. Jej GPU składa się z 64 bloków CU zbudowanych z 4096 procesorów strumieniowych, które prawdopodobnie pracują z zegarem do 1,6GHz (w Turbo). Procesorowi graficznemu towarzyszy 16GB pamięci RAM typu HBM2 w dwóch stosach z interfejsem 2048-bit. Przepustowość podsystemu pamięci wynosi 480GB/s, a wydajność z uwzględnieniem pojedynczej precyzji to 13TFLOPsów.

Do zasilania karty będą potrzebne dwie dodatkowe wtyczki 8-pin, a w sprzedaży pojawią się dwie wersje: niebieska z układem chłodzenia powietrzem i złota, chłodzona cieczą.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Do grania (autor: josh | data: 17/05/17 | godz.: 22:49)
  chyba takie 16GB to za dużo? Jaka gra wykorzystuje chociaż połowę, nawet w 4k. Pamięć, o ile dobrze rozumiem, jest wykorzystywana głównie na tekstury. Ostatnio sprawdzałem ile Ghost Recon: Wildlands weźmie na maksa i coś w okolicach 5GB to było.

 2. Po ile te rendery? (autor: Sony Vaio Surprise | data: 17/05/17 | godz.: 23:29)
  A karty kańciaste jak czupryna pewnego detektywa.

 3. fakt (autor: Zbyszek.J | data: 17/05/17 | godz.: 23:43)
  to jest w sumie trochę dziwne na 2 tygodnie przed rzekomą premierą i miesiąc przed pojawieniem się w sklepach pokazywać rendery...

  kolory niebieski i złoty? A gdzie najpopularniejszy czarny?

  Ponadto wolę premiery w stylu Nvidia - nic nie wiadomo o nowym układzie aż tu nagle bum, testy, informacje i za kilka dni można kupić w sklepach. AMD trochę za dużo informuje z wyprzedzeniem.


 4. rzeczywiscie to jakies jaja (autor: Mario2k | data: 18/05/17 | godz.: 00:05)
  Takie kiepskiej jakosci rendery to Ja robilem 11 lat temu w 3D Studio Max 1.0

 5. @1. (autor: Shamoth | data: 18/05/17 | godz.: 00:49)
  AMD robi powoli przymiarki pod VR, zobaczymy co z tego wyjdzie ale szybki i duży podsystem pamięci dobrze rokuje. Poza tym te 16GB to chyba tylko do użytku w specyficznych zastosowaniach, 8GB w tej chwili jest na wyrost ale tylko patrzeć jak zaczną pojawiać się monitory 8k i znowu będzie mało jak pocisną też z teksturami ;)

 6. A tak w ogóle (autor: Shamoth | data: 18/05/17 | godz.: 00:54)
  to można powiedzieć że jest to mocno odświeżony kotlet z Fury. Nowy podsystem pamięci i mocno zaktualizowana/zoptymalizowana architektura ale w topowej Vedze struktura będzie podobna jak w Fury X/Nano 4096/256/64 z TDP 200-250W.

 7. Czyżby 4 (lub 1?) seria kart opartych na Vedze? (autor: mikołaj | data: 18/05/17 | godz.: 01:49)
  Zastanawia mnie kilka rzeczy i ciekaw jestem waszej opinii. AMD do czasu pokazania tej karty mówiło o 3 seriach: niebieskiej (niebiesko-białej!) Pro, żółtej (czarno-żółtej) Instinct i czerwonej RX. Mam jakiejś dziwne przeczucie, że Radeon Vega Frontier Edition nie będzie wpisywać się bezpośrednio w żadną z ww. serii. Dlaczego:
  1. na stronie (http://pro.radeon.com/en-us/vega-frontier-edition/) jest to poniekąd napisane:
  Today we’re announcing the first of several Vega architecture-based products to roll out this summer, and soon we’ll be launching Radeon Instinct, Radeon Pro, and Radeon RX flavors of Vega. But today’s Vega is just a little different. Let me tell you why.
  Radeon Vega Frontier Edition (i dalej leci specyfikacja)
  2. karta jest topowym produktem, droższym i skierowanym do profesjonalistów, ale:
  - jest jakby połączniem PRO i Instinct (stąd jest niebiesko-złota lub złoto-niebieska a nie niebiesko-biała?), tak to wygląda z pełnego opisu w ww. stronie,
  - nadaje się nieźle do grania (myślę, że zwłaszcza ta zawodowana; karty profesjonalne mają nieco obniżone taktowanie i nie są wodowane!), choć cena może od straszyć, bo to karta topowa/profesjonalna:
  The Radeon Vega Frontier Edition graphics card is going to empower the pioneers creating the next generation of gaming experiences, but it does beg one question: Can you game on a Radeon Vega Frontier Edition? The answer is yes, absolutely. But because this graphics card is optimized for professional use cases (and priced accordingly), if gaming is your primary reason for buying a GPU, I’d suggest waiting just a little while longer for the lower-priced, gaming-optimized Radeon RX Vega graphics card. You’ll be glad you did.
  3. taka karta topowa, do wszystkiego choć głównie pro (?) - projektanci też lubią pograć, coś o sam tym wiem – czyżby to był odpowiednik Tytana? Akurat z nią porównują w profesjonalnym sofcie (a nie z quadro, tak jak to jest w przypadku kart serii Radeon Pro) – patrz ww. strona. Czyżby takie semipro/extreme gaming w cenie Tytana?
  To tylko spekulacje, ale…


 8. coś na poparcie wcześniejszej tezy (z Anandtech) (autor: mikołaj | data: 18/05/17 | godz.: 01:57)
  To be sure, the Radeon Vega Frontier Edition is not officially branded as a Pro or WX series card. But in terms of AMD’s target market, it’s unambiguously a professional card. The product page is hosted on the pro graphics section of AMD’s website, the marketing material is all about professional uses, and AMD even goes so far as to tell gamers to hold off for cheaper gaming cards later on in their official blog post. Consequently the Vega FE is about the closest analogue AMD has to NVIDIA’s Titan series cards, which although are gaming capable, in the last generation they have become almost exclusively professional focused.

  Patrz: http://www.anandtech.com/...ega-frontier-edition/2


 9. @6. (autor: Mariosti | data: 18/05/17 | godz.: 02:15)
  Fury to była karta z wielkim potencjałem i ze zbyt małą ilością ramu. Gdyby miała 8GB to sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej, a z kolei zwiększenie jej taktowania o 50% to też jakby nie patrzeć zupełnie inna kategoria wydajności, także nie ma co narzekać, bo jeśli te specyfikacje się sprawdzą to AMD będzie miało na prawdę porządnego zawodnika do premiery topowych układów Volta.

 10. Widać (autor: Semyazza | data: 19/05/17 | godz.: 11:17)
  AMD korzysta z profesjonalnego programu graficznego Paint 3D. Śmiejecie się, a to świadczy o wsparciu dla najnowszych systemów.

 11. @7. (autor: pwil2 | data: 19/05/17 | godz.: 13:45)
  "Memory capacity 16 GBs of High Bandwidth Cache" raczej Memory? Chyba, że to kolejny model z 2xSSD + cache lokalny HBM.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.