Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 18 maja 2017 
    

Intel i Samsung też oskarżają Qualcomma o nieuczciwe praktyki


Autor: Wedelek | 05:14
(4)
Spór na linii Apple – Qualcomm – FCC (Federalna Komisja ds. Komunikacji) zaostrza się coraz bardziej, a ława oskarżycieli powiększa się o kolejne podmioty zarzucające amerykańskiej firmie nieuczciwe praktyki. Wśród firm zarzucających Qualcommowi granie patentami na osłabienie konkurencji są między innymi Intel i Samsung. Południowo koreański gigant dodatkowo twierdzi, że umowy w ramach których ten musi płacić amerykańskiemu podmiotowi opłaty za wykorzystywane w Exynosach technologie naruszają ustawy antymonopolowe, bo zabraniają odsprzedaży licencji na SoC innym firmom.

To rzecz jasna nie podoba się Samsungowi, który czuje się poszkodowany.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Mógł Smasung nie podpisywać umowy, która mu nie odpowiada (autor: Qjanusz | data: 18/05/17 | godz.: 09:01)
  Gdyby nie Qualcomm, Exynosy byłyby co najwyżej jakimś low endem. Intel na problem z tym, że Qualcomm za tanio sprzedaje, przez co Intel nie może przebić się ze swoimi modemami i Atomami.

  Apple rzuciło się Qualcommowi do gardła, reszta watahy poczuła krew i też chce przy okazji coś dla siebie ugrać. Ciekawostka jest taka, że Qualcomm w odwecie na Apple, oskarża firmy produkujące iPhony za wstrzymani przelewów z płatnościami za licencje dla Qualcomma. Paranoja. Kasa zamiast płynąć na R&D, popłynie na odszkodowania i przede wszystkim prawników, którym jest wszystko jedno, czego bronią.


 2. Myslisz Qjanusz (autor: Wyrzym | data: 18/05/17 | godz.: 15:28)
  ze dozyjemy czasow w ktorych ludzkosc bedzie wspolnie pracowala nad postepem zamiast rzucac sie sobie do gardel i trzymac wszystko w sejfach? bo ja mysle ze ziemia tego moze nie dozyc, a co dopiero my :D
  Zawsze tak bylo, jest i najprawdopodobniej bedzie.


 3. @Wyrzym (autor: Qjanusz | data: 18/05/17 | godz.: 15:46)
  takiego idealnego świata nikt nigdy nie zobaczy. Ludzi może złączyć co najwyżej wspólny przeciwnik. Tak było, jest i tak będzie - jak napisałeś.

  Mam tylko wielką nadzieję, że co większą głupotę sądy będą chowały tam, gdzie ich miejsce. Przez większą głupotę rozumiem chciwość i łamanie prawa / umów, dla zwiększenia własnych zysków. Rywalizacja jest piękna, ale to co się dzieje wokół Qualcomma to już jest chore i z rywalizacją kompletnie nie ma nic wspólnego.


 4. Intel (autor: Conan Barbarian | data: 19/05/17 | godz.: 17:42)
  Intel przesrał gigantyczne pieniądze na swojej wizji "mobile na x86", więc teraz szuka odwetu, jak bachor, który nieźle oberwał po dupie na cudzym podwórku.
  Samsung to Szajsung i zawsze słoma z butów wychodzi.

  Japco natomiast jest chwilowo poza zasięgiem, ale już raz leciało na dno, a nic nie trwa wiecznie. Prędzej czy później stery przejmie ktoś nawiedzony i ich cały majątek zostanie roztrwoniony w ramach zwariowanych projektów.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.