Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 22 maja 2017 
    

Już za chwilę Pixel Heaven 2017!


Autor: Liluh | 22:35
(3)
W dniach 25-28 maja 2017 odbędzie się kolejna, piąta już edycja retro imprezy Pixel Heaven. Ale przecież nie tylko o nostalgię w 8 i 16 bitach chodzi. Przez lata miłość do starych komputerów przerodziła się w coś większego, a pierwotne założenie spędzenia miło czasu w gronie sympatyków Atari czy Commodore zaowocowało m.in. powstaniem regularnie wydawanego na papierze magazynu komputerowego Pixel. Do pracy nad nim ściągnięto kultowych redaktorów z dawnych lat. Na samą imprezę zapraszano zagranicznych gości a także tuzy polskiego rynku gier wideo dostarczając inspiracji młodszym pokoleniom. Wreszcie, Pixel Heaven stał się też forum promocji i współpracy twórców gier 'indie', co w tym roku przerodziło się w całkiem poważną konferencję odbywającą się na dzień przed klasycznym Pixel Heaven. Oddajmy głos organizatorowi.

Pixel Heaven to także największe w Polsce święto niezależnych twórców gier – czyli wystawa PIXEL.EXPO, konferencja PIXEL.CONNECT oraz nagrody PIXEL.AWARDS. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach w Warszawie. 25 maja (czwartek) to dzień dedykowany wyłącznie twórcom gier wideo. Tego dnia w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 odbędzie się branżowa konferencja PIXEL.CONNECT na którą wstęp dla przedstawicieli gamedevu będzie bezpłatny. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta M. St. Warszawy. Na weekendowe dni (26-28 maja) impreza przenosi się podobnie jak przed rokiem do wyjątkowych wnętrz Zajezdni Autobusowej MZA przy ul. Włościańskiej 52. Surowe, postindustrialne przestrzenie stworzą właściwy klimat, a rozległy teren zewnętrzny zostanie na czas imprezy przejęty przez foodtrucki i dostawców napojów chłodzących.

Każda edycja to znakomici goście specjalni i atrakcje, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej imprezy w Polsce. Atrakcji jak zawsze nie zabraknie dla wielbicieli retro – tym razem czekać na nich będzie ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami 8 / 16 bit gotowych do zabawy, a poza tym automaty arcade, prawdziwe flippery i wynalazki z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Odbędą się konkursy i opowieści w ramach Retro Stories z udziałem wyjątkowych gości specjalnych. A to nie koniec atrakcji. Goście tegorocznego Pixel Heaven będą mogli pograć w gry planszowe, zwiedzić wystawę „Komiksy PRL”. Nie zabraknie strefy chillout z demosceną. Przewidziano specjalną strefę dla najmłodszych uczestników – czyli Kids Play & Learn. Odbędzie się konkurs „retrocosplay” oraz „Giełda Komputerowa” - czyli wyjątkowy powrót do czasów niezapomnianych giełd komputerowych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. A podczas sobotniego afterparty na uczestników czekać będą pozytywna atmosfera oraz wyjątkowe koncerty.

Pixel Heaven 2017. Retro & Indie Gaming Fest
25 maja 2017 r., Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56
26 – 28 maja 2017 r., Zajezdnia Autobusowa MZA, ul. Włościańska 52
www.pixelheavenfest.com


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. do zobaczenia na imprezie (autor: Qjanusz | data: 23/05/17 | godz.: 08:01)
    :-)

  2. Dlaczego (autor: biuro74 | data: 23/05/17 | godz.: 10:02)
    wiekszosc komodorkow 64 to wersje "G", zwane tez "CG", ktore mialy - jak chyba nie wszystkich jednak wiadomo - troche cichsze uklady SID od poprzednikow ? :)

  3. @biuro74 (autor: Qjanusz | data: 23/05/17 | godz.: 10:19)
    sample ciszej grały na wersji C (płaska, ładna, nowsza). Wersja G to klasyczna i jak dobrze zauważyłeś, bardziej popularna mydelniczka.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.