Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 26 maja 2017 
    

MSI dodaje do oferty chłodzenie CPU Core Frozr XL


Autor: Wedelek | źródło: MSI | 06:01
(1)
Wydawać by się mogło, że rynek układów chłodzenia procesorów jest już tak zatłoczony, że nie ma tu miejsca dla nowych graczy, a mimo to MSI zdecydowało się na poszerzenie swojej działalności właśnie o te produkty. Po udanym debiucie Core Frozr L nadszedł czas na model XL z aluminiowym radiatorem i aż ośmioma ciepłowodami pokrytymi warstwą niklu. Za odpowiedni przepływ powietrza odpowiadają dwa wentylatory o średnicy 120mm z łopatkami wirującymi z prędkością od 500 do 1800 RPM. MSI deklaruje, że Frozr XL jest w stanie odprowadzić ciepło z procesorów o TDP nawet 250W.

Całość charakteryzuje się wymiarami 150.4 mm x 170.0 mm x 129.8 mm i wagą 1295g. Plastikowa obudowa okrywająca sporą część modelu XL skrywa diody LED, którymi można sterować za pomocą oprogramowania o wdzięcznej nazwie Mystic Light RGB.

Model Core Frozr XL jest kompatybilny z procesorami dla podstawek AMD AM4, AM3(+), FM2(+), Intel LGA2011(v3), LGA115x, LGA1366, oraz LGA775. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. gdyby finy były lutowane do rurek (autor: Sławekpl | data: 26/05/17 | godz.: 15:02)
    a nie tylko na nie nabijane, to mogliby zrezygnować z jednego wyjca albo zmniejszyć ilość rurek i tym samym wagę,
    1,3 kg to sporo zwłaszcza dla procków chipzilli które od skylake mają cieńsze a co za tym idzie mniej wytrzymałe na obciążenia PCB
    szkoda że obecnie trudno kupić radiator z lutowanymi finami, jedynie ProlimaTech i Cryorig stosowali takie rozwiązanie w kilku swoich konstrukcjach, dzięki czemu taka wieża mogła być lżejsza nadal zapewniając świetną wydajność, często zbliżoną do dwa razy cięższych chłodzeń


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.