Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 2 czerwca 2017 
    

Nowości od AU Optronics


Autor: Wedelek | 06:29
(1)
Firma AU Optronics w ramach targów Computex zaprezentowała na swoim stanowisku najnowsze produkty. Wśród nich najciekawszy był 5-calowy ekran typu AMOLED o rozdzielczości 1280x720 pikseli dla phabletów, wyróżniający się wysoką elastycznością. Dzięki zastosowaniu odpornej na uszkodzenia i giętkiej warstwy ochronnej prezentowany ekran może być składany i rozkładany nawet milion razy bez utraty swoich właściwości. Przedstawiciel AU Optronics twierdzi że po opracowaniu jeszcze jednej, dodatkowej warstwy ochronnej zabezpieczającej przed porysowaniem ekran będzie gotowy do masowej produkcji.

Ta ma ruszyć już za dwa lata. Kolejnym, równie ciekawym produktem jest okrągły wyświetlacz AMOLED dla smartwatchy o przekątnej 1,4-cala, rozdzielczości 454x454 pikseli i grubości zaledwie 0,45mm. Producent zachwala bardzo duże upakowanie pikseli oraz niskie zużycie energii elektrycznej. Duże wrażenie robią też 3,5-calowy, elastyczny ekran AHVS o rozdzielczości 32x480 pikseli oraz 5,5-calowy ekran Full HD z kontrastem 2020:1 i ramkami o grubości 0,4mm.

Pełną prezentację produktów tej firmy znajdziecie w poniższym filmie wideo: 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ekrany do zegarków są warte uwagi (autor: Sławekpl | data: 2/06/17 | godz.: 16:29)
    zegarek z IPS nie ma sensu, nie zapewnia jasności by był widoczny w słońcu i zjada za dużo prądu, w amoled świecą się tylko te piksele które są potrzebne, czyli np. można na takiej tarczy cały czas pokazywać godzinę
    ciekawe są też ich matryce 200 Hz, czy te o różnych kształtach do aut jako deski rozdzielcze
    ogólnie całkiem ciekawe produkty zaprezentowali, nie sądziłem że mają tak rozwinięty dział badawczy


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.