Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 6 czerwca 2017 
    

Micron zapowiada RAM GDDR6


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 06:01
Na łamach swojej strony internetowej Micron zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży pierwszych produktów bazujących na pamięciach RAM typu GDDR6 już w przyszłym roku. Przy tej okazji przybliżono nam największe różnice dzielące nowy typ pamięci od jego poprzednika czyli GDDR5X. Po pierwsze GDDR6 to pamięć dwukanałowa, a nie jednokanałowa jak w przypadku GDDR5X, przy czym w sprzedaży pojawią się wersje z interfejsami x8 i x16 na kanał, co nadal daje x16 i x32 dla całej kostki.

Z dotychczas publikowanych informacji wynika też, że nowy typ RAMu odznacza się nieco wyższą wydajnością niż jego poprzednik - przepustowość wynosi od 12 do 14Gb/s zamiast 10-12Gb/s w GDDR5X, a jego pojemność jest dwukrotnie większa. W przypadku GDDR6 podstawowe kostki będą mieć po 8Gb, a większe po 16Gb (2GB).

Jednocześnie Micron zdradził, że jego inżynierom udało się w warunkach laboratoryjnych zwiększyć szybkość działania GDDR5X do 16Gb/s i bardzo możliwe, że jeszcze przed premierą GDDR6 producent wprowadzi do sprzedaży usprawnione GDDR5X o takiej właśnie prędkości. 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.