Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 20 czerwca 2017 
    

Google wysyła SI do walki z ekstremistami w serwisie YT


Autor: Wedelek | źródło: Next Power Up | 06:08
(7)
Propagowanie skrajnych postaw i publikowanie nieprawdziwych informacji to rak współczesnego przemysłu medialnego z portalami internetowymi na czele. Problem jest już tak duży, że najważniejsze instytucje i rządy wielu krajów naciskają na firmy by te zwalczały to niekorzystne zjawisko. Google, które jest właścicielem platformy dla blogerów, portalu społecznościowego i serwisu YouTube zdecydowało się wysłać do boju sztuczną inteligencję.

Ta w najbliższym czasie ma otrzymać dodatkowe moce obliczeniowe, by szybciej uczyła się rozpoznawać niewłaściwe postawy prezentowane w filmach umieszczanych w serwisie YouTube. Nowy algorytm ma ponoć wyszukiwać niechciane treści z 90% skutecznością, ale ostatecznie to i tak człowiek podejmie decyzję czy SI miało rację czy nie.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. I tym sposobem (autor: Semyazza | data: 20/06/17 | godz.: 08:08)
  skynet zyska samoświadomość i stwierdzi, że ludzie są zbędni...

 2. 123 (autor: Kosiarz | data: 20/06/17 | godz.: 08:55)
  "Problem jest już tak duży, że najważniejsze instytucje i rządy wielu krajów naciskają na firmy by te zwalczały to niekorzystne zjawisko"

  bo rzady to mowia prawde i nigdy nie klamia ^^ SI sie zapetli 1 dnia i bedzie 'fortmat youtube:/'


 3. Kosiarz (autor: kombajn4 | data: 20/06/17 | godz.: 10:19)
  Obawiam się że może być gorzej będziesz chciał obejrzeć materiał o zamachu terrorystycznym na zachodzie a SI wywali wszystkie filmy w których nie będzie mówione że to chory psychicznie wieloletni obywatel się wysadził a nie Ahmed który miesiąc wcześniej przyjechał z Libii czy innego Maroka itp.

 4. taaa to juz jest dawno - z moneyzacją zaczeli (autor: faf | data: 20/06/17 | godz.: 10:30)
  jeśli kanał lukruje że do tragedii doprowadził zdesperowany imigrant to ok ale jak mówisz że to zradykalizowany islamista to momentalnie wyłączają monetyzację na wszystkie filmy nawet te jak zamontować proca w podstawce czy test kosiarki do trawy - ba - nawet te filmy wylatują do kategorii filtrowanej filtrami rodzicielskimi.

  YT namiętnie usuwa amerykańskich odpowiedników Kolonki czy Cejrowskiego

  większość kanałów strzeleckich ma podobnie bo krzemowa dolina to kalifornia a tam dominujący wyborcy demokratów to banda psychicznie chorych albo naćpanych jest na pęczki

  np. https://youtu.be/RAeI7rTjJMQ - ale akurat polityków pieprzących od rzeczy w tematach na których się nie znają to i u nas pełno.


 5. faf (autor: kombajn4 | data: 20/06/17 | godz.: 12:39)
  wiesz monetyzacja monetyzacją, np Kanał wRealu24 obronił się tak że poprosili o datki i w parę dni ludzie wpłacili ponad 7000zł. A oni mają tylko 46 tyś subskrybentów. Gorzej jak YT zacznie po prostu zdejmować " nie prawomyślne" filmy . A co to za banda jest tam u steru to było widać jakoś w zeszłym roku jak wlepili wszystkim bez pytania tęczę w geście poparcia organizacji LGBT i nikogo nie pytali czy to popierasz czy nie.

 6. Niestety (autor: muerte | data: 20/06/17 | godz.: 15:46)
  o wolności w internecie można już zapomnieć od jakiegoś czasu. Youtube i Facebook kasują posty/filmy na potęgę. Lada moment wielcy internetu zaczną nakładać filtry na pocztę, a operatorzy telefonii na smsy/mmsy. A potem to już tylko "rozmowa kontrolowana.. rozmowa kontrolowana..." jak za stanu wojennego. Wszędzie pełno fake newsów, wolne media nie istnieją od lat i to nie tylko u nas... "Nie otake wolnooość walczylyśmy !"

 7. @5. (autor: faf | data: 20/06/17 | godz.: 15:56)
  cutat z pure ale dosadnie
  "Nowy mechanizm na YouTube pozwoli na identyfikację treści nawołujących do nienawiści oraz podjęcie stosownych działań przez moderatorów."
  Czyli lewacy będą mieli nowe narzędzie do walki z wolnością słowa. Np. w Niemczech jest przepis o tzw. mowie nienawiści. Czyli np. jeśli powiesz, że uważasz za zły pomysł budowę ośrodka dla imigrantów w twoim mieście. To dostajesz karę za mowę nienawiści 1200Euro. Albo w Szwecji ksiądz powiedział na kazaniu, że zgodnie z jego wiarą homoseksualizm jest grzechem. Dostał rok więzienia bez zawieszenia za "nawoływanie do nienawiści". Za to gdy muzułmanin brutalnie zgwałcił dziecko (młodą dziewczynkę) dostał 9 miesięcy więzienia bo jak to uzasadnił sąd "miał problemy z odnalezieniem się w nowej sytuacji życiowej".
  Ten mechanizm nie będzie służył do walki z terrorystami i ich chorą ideologią, a do kneblowania ust ludziom nie zgadzającym się z ideologią marksistowskiej "poprawności politycznej". Tak wychwalanej na zachodzie.

  dlatego Youtuberzy przechodzą na patreon czy zakładają sklepy

  ja czasem sobie fonie odpalam z Louder with Crowder z YT - gość nieźle punktuje "wymysły" jedynie słuszne poprawnie polityczne - za to YoungTurks (kanał kupiony przez YT) nie da się słuchać - taki bulshit popychany crapem że aż wstyd że do tego samego gatunku się podobno należy - praktycznie "banda płaskoziemców z całej kuli ziemskiej śpiewających kumbaja"

  @6
  FB to w ogóle dziwne - zablokują konto bo narusza regulamin - ale który punkt ? a tego nie wiadomo bo robi to zespół z Irlandii i tam odsyła FB Polska
  kodziarskie strony o demonstracjach są ok ale ONR zablokowali jak podwawali terminy swoich - jednych i drugich mam gdzieś ale ...gdzie wolność słowa ?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.