Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 29 czerwca 2017 
    

Nowy, lepszy Defender zawita do Windowsa jesienią


Autor: Wedelek | 06:01
(2)
Microsoft zapowiedział, że w jesiennym pakiecie poprawek dla Windowsa 10 oprócz zmian w GUI otrzymamy też całkiem nowego Defendera. Narzędzie giganta z Redmond zostanie wzmocnione przez system firmy Hexadite, którą gigant z Redmond oficjalnie przejął w połowie czerwca. To z kolei oznacza obronę przed wirusami i atakami typu malware, tak w oparciu o bazy zagrożeń jak i analizę heurystyczną, bazującą na algorytmach sztucznej inteligencji. System podpowie też użytkownikowi które elementy OSu wymagają poprawy celem zwiększenia bezpieczeństwa.

Pełna wersja mechanizmu nazwanego Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) trafi w pierwszekolejności do Windows Server, a dziesiątka na początku otrzyma prawdopodobnie jego okrojoną wersję. W ślad za modyfikacjami w kodzie pójdą też zmiany w designie. Producent mocno przemodeluje całe Centrum Bezpieczeństwa, tak by łatwiej było odczytać prezentowane w nim dane.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Wszędzie ... (autor: Muchomor | data: 29/06/17 | godz.: 10:00)
    ... przerabiają interface, żeby wyglądało jak Azure. Unifikacja taka, niby dobrze. Sęk w tym, że samo Azure jest tak nieintuicyjne, jak tylko może być. W interfejsach używanych w Vmware, każdy się bez trudu odnajdzie. Microsoft pogmatwał sprawy tak bardzo jak się dało.
    Tutaj jeszcze to nie wygląda źle, ale podejrzewam, że z czasem jeszcze się to na niekorzyść zmieni.


  2. Jakoś mnie (autor: kombajn4 | data: 29/06/17 | godz.: 10:12)
    przestaje dziwić że co poniektóre firmy żyjące z tworzenia pakietów antywirusowych tak głośno protestują. Przeglądarki internetowe kiedyś też były płatne do momentu aż MS wypuścił IE który nie był cudem techniki i przez lata gonił konkurencje ale był i już nie dało się łatwo sprzedać płatnej przeglądarki. Tak samo z Defenderem który na naszych oczach zmienia się w pełnoprawny i darmowy pakiet Internet Security więc tort pt płatne pakiety Internet Security niedługo bardzo znacząco może się skurczyć. Mam nadzieje że więcej firm pójdzie śladem Comodo i zaoferuje pełny pakiet za darmo z możliwością wykupienia płatnego wsparcia fachowca który połączy się z komputerem i posprząta gdy ktoś nie potrafi sam + ubezpieczenia od utraty danych.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.