Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 3 lipca 2017 
    

Ruszyły otwarte beta testy macOS High Sierra


Autor: Wedelek | źródło: Next Power Up | 06:44
High Sierra jest oznaczeniem kodowym najnowszej odsłony systemu operacyjnego macOS, która oficjalnie zawita na komputerach Apple dopiero jesienią. Do tej pory wczesną wersję beta oprogramowania mogli testować tylko użytkownicy zarejestrowani w programie dla beta testerów. W ten sposób producent ograniczał dostęp do wciąż niedopracowanego OSu dając go w zasadzie tylko deweloperom i entuzjastom, świadomym ewentualnych błędów. Wraz z nastaniem weekendu ten stan rzeczy uległ zmianie i dostęp do wersji beta dostali wszyscy zainteresowani.

Nazwa sugeruje kosmetyczne zmiany względem poprzednika, co może być mylące. O ile pod względem wyglądu nowy OS nie różni się praktycznie wcale od Sierry, tak pod jego „maską” zaszło sporo ważnych zmian. Najważniejsza z nich to bez wątpienia całkiem nowy system plików nazwany przez Apple APFS (Apple File System). Poprawiono też system synchronizacji iMessage, który teraz działa bez zarzutu, wprowadzono szerszą integrację aplikacji systemowych z asystentem Siri oraz szereg dodatkowych mechanizmów wpływających na bezpieczeństwo.

Aktualizacji doczekały się też aplikacje systemowe, z których najbardziej zmieniły się Zdjęcia. Powiązane z nią narzędzie do edycji, z prostej aplikacji, przeobraziło się w dość zaawansowany program, którego możliwości z punktu widzenia typowego użytkownika są więcej niż zadawalające. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.