Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 4 lipca 2017 
    

Udziały AMD w rynku CPU według PassMarka


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 06:14
(7)
Oprogramowanie testowe PassMark nie jest może idealnym narzędziem do pomiaru udziału w rynku procesorów, ale daje pewien pogląd na to, jak zmienia się sytuacja w czasie. W końcu im popularniejszy jest dany produkt, tym więcej osób testuje go z wykorzystaniem przeróżnych benchmarków, w tym przywołanego PassMarka. Twórcy benchmarków gromadzą i udostępniają dane odnośnie ilości przetestowanego sprzętu, dając tym samym pogląd na udział w rynku producentów sprzętu.

Uzyskiwane w ten sposób informacje należy oczywiście traktować jako poglądowe. Realny udział w rynku poszczególnych podmiotów zazwyczaj różni się od tego jaki prezentują autorzy oprogramowania testowego. Liczy się natomiast trend, a ten w przypadku PassMarka jest wyjątkowo korzystny dla AMD. Okazuje się, że na początku pierwszego kwartału bieżącego roku 81,9% testowanych komputerów PC miało procesor Intela, ale wraz z rozpoczęciem się drugiego kwartału przewaga niebieskich stopniała do 76%. Jeżeli trend się utrzyma i znajdzie odzwierciedlenie w realnej sprzedaży, to AMD może otwierać szampana.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Fanboje amd kupują procesory do granice pasmarka (autor: Sony Vaio Surprise | data: 4/07/17 | godz.: 08:45)
  Prawdziwi chłopcy Intela do zadań specjalnych.

 2. PassMark jest chyba najlepszym potwierdzeniem słuszności (autor: Qjanusz | data: 4/07/17 | godz.: 10:50)
  wydanej kasy na Ryzena. Wzrost zainteresowania posiadaczy odpalających benchmarka zatem nie szokuje.

  Idąc za pcl, dla równowagi osoby lubiące pograć, zwiększają udziały Intela na Steamie.

  Zgodzę się jednak z tezą, że AMD może śmiało szampana otwierać. Co by o Ryzenach nie pisać, CPU bardzo im się udał, a AMD nie spoczywa na laurach jak po premierze FXów.


 3. Ale to dopiero początek... (autor: Mario1978 | data: 4/07/17 | godz.: 12:06)
  więc jeszcze żadnego trzęsienia ziemi nie było na rynku CPU.
  Nowy HEDT INTELA widać jaki jest więc wystarczy ,że AMD swoim HEDT spełni minimum i NIEBIESCY mogą zapomnieć o sprzedaży swojej platformy najwyższej konsumenckiej.
  Po wejściu HEDT CZERWONYCH będzie problem z zakupem RYZENA 7 bo wszystkie moce będą szły na produkcję 16c ,które będzie czarnym koniem gdy cena rzeczywiście będzie poniżej 1000dolarów.
  LINUS ładnie pokazał jakie wzrosty sprzedaży CPU AMD są na rynku USA i KANADA - https://www.youtube.com/...ature=youtu.be&t=96


 4. udział w rynku (autor: krzysiozboj | data: 4/07/17 | godz.: 13:29)
  Tak naprawdę to ryzen dopiero zaczął wchodzić na rynek, nawet wszystkie modele do "biurkowych" nie weszły, HEDT i serwery dopiero mają wejść, APU i laptopy jeszcze nieco później. Do tego jest próba otwarcia nieco nowego segmentu procesorami Ryzen pro, też dopiero wejdą. Nie wiem czy trzeci kwartał będzie tu miarodajny, bo i w tym nadchodzącym kwartale ryzena nie będzie nadal w kilku segmentach. Może dopiero 4 kwartał pokaże jak rynek przyjął ten CPU. A wydaje mi się, że dwa najciekawsze segmenty dopiero wejdą - serwery i laptopy, szczególne te wydajne.

 5. Qjanusz (autor: kombajn4 | data: 4/07/17 | godz.: 21:23)
  po premierze FX-a to chyba jednak nikt tam szampana nie otwierał...
  A odnośnie artykułu potwierdza się to co pisałem o danych podanych na LinusTechTip na podstawie zakupów na Amazonie wśród widzów kanału którzy skorzystali z reflinka(ponad 65 tysięcy osób wiec całkiem rozsądna próbka statystyczna) w ostatnim kwartale 21% klientów wybrało procesor AMD przy bodaj 8% w poprzednim kwartale.


 6. @5. (autor: pwil2 | data: 5/07/17 | godz.: 10:07)
  Ciekawe ile $ dostaje za zakup z reflinka :-)

  65000*X$... + jeszcze masa procków Intela...


 7. pwil2 (autor: kombajn4 | data: 6/07/17 | godz.: 10:42)
  Patrząc na to jak im ostatnio odwala i coraz głupsze te filmy robią to myślę że kapie im naprawdę dobry grosz z Amazona. O ile pamiętam to na filmie podsumowującym co kupują widzowie w pierwszej 10 procków, od AMD były cztery. Pierwszy na bodajże 3 lub 4 pozycji. Na pierwszym miejscu był zdaje się i7-7700K. Taki film z podsumowaniem robią co kwartał a przed świętami bożego narodzenia dodatkowy gdzie porównują co można złożyć w zadanym budżecie i jak się to zmieniło w stosunku do roku poprzedniego.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.