Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 4 lipca 2017 
    

Microsoft planuje kolejne zwolnienia


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 06:30
(2)
Microsoft zapowiedział kolejną, gruntowną przebudowę struktury firmy pod kątem nowej strategii biznesowej. Gigant z Redmond z roku na rok coraz mocniej skupia się na rozwoju oprogramowania w tzw. chmurze, kładąc mniejszy nacisk na tradycyjne programy. Aplikacje sprzedawane jako usługi dają stałe źródło dochodu w postaci abonamentu i zmniejszają koszty wsparcia technicznego, bo niemal wszyscy użytkownicy mają tę samą wersję aplikacji. Zmiana strategii niesie ze sobą zmiany personalne, które mają odbić się na pracownikach zatrudnionych w oddziałach firmy na całym świecie.

Bloomberg twierdzi, że pracę straci nawet kilka tysięcy pracowników, przy czym cały proces najprawdopodobniej zostanie podzielony na kilka etapów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No i wtopią... (autor: Kenjiro | data: 4/07/17 | godz.: 09:42)
    Bo chyba zapomnieli, że w tej branży konkurencja jest dużo mocniejsza niż na rynku desktopów, szczególnie że ich obecne produkty w tym segmencie szału nie robią (Office na webie jest delikatnie mówiąc, kiepski). Usługi chmurowe mają przeciętne (niektórych może ciekawić co najwyżej Exchange w chmurze), pocztę taką sobie, integracja tego wszystkiego też ledwie ujdzie, wszystko zrobione po łebkach. Zamiast zwalniać pracowników powinni ich przesunąć choćby do tych usług webowych, bo tam mają braki.

  2. @2. (autor: rmarcin | data: 5/07/17 | godz.: 15:19)
    Wyniki finansowe nie zgadzają się z Twoją opinią. Chmura ciągnie MS obecnie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.