Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 4 lipca 2017 
    

Konsola do gier dla dzieci - na co zwrócić uwagę przed zakupem?


Autor: materiały partnera | 06:52
(1)
Chcesz kupić swojemu dziecku konsolę do gier? Sprawdź zatem co powinieneś wiedzieć o tego typu urządzeniach, zanim klikniesz „kup teraz”. Konsola może być znakomitym centrum rozrywki dla twojej pociechy, jednak czujne rodzicielskie oko powinno mieć kontrolę nad tą zabawą.

Konsola do gier to urządzenie, o którym marzą nie tylko mali chłopcy i dziewczynki, ale też dorośli ludzie. Nic dziwnego – ten „komputer do grania” potrafi zapewnić rozrywkę na wysokim poziomie. Zanim jednak kupisz konsolę dla swojego dziecka, warto dowiedzieć się kilku istotnych faktów na temat urządzenia oraz jego obsługi. W ten sposób zapewnisz swoim pociechą dobrą i bezpieczną zabawę. Niezależnie od tego, jaki sprzęt wybierzesz – PS 4 Neo czy Xbox One.

Zanim kupisz konsolę

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko grało na konsoli, zanim pozwolisz maluchowi cieszyć się przygodami oferowanymi przez wirtualny świat, musisz wiedzieć kilka istotnych faktów. Po pierwsze obecnie wszystkie modele tego typu urządzeń posiadają łączność z Internetem – to z sieci pobierane są aktualizacje i za jej pośrednictwem kupuje się nowe gry. Ponadto za pomocą konsoli można przeglądać strony internetowe, odtwarzać filmy czy korzystać z takich serwisów jak Netflix. Dlatego właśnie dziecko nie powinno mieć nieograniczonego dostępu do konsoli, zwłaszcza jeśli zapiszesz na urządzeniu dane swojej karty kredytowej. Może się to bowiem skończyć nawet przypadkowymi zakupami gier, które obciążą twoje konto.Ograniczenia wiekowe

Kolejnym elementem, na który musisz zwrócić uwagę, gdy sprzęt będzie już w posiadaniu twojego dziecka, są ograniczenia wiekowe poszczególnych gier. Są one określane przez organizację PEGI, czyli Pan European Game Information. Przyznane kategorie określają dolną granicę wiekową, od której specjaliści rekomendują użytkowanie danej gry. Obok oznaczeń wiekowych organizacja sugeruje producentom, aby w opisach gier znajdowały się symbole graficzne, za pomocą których można jasno rozpoznać, czy w fabule gry znajduje się dużo przemocy lub wulgarnego języka.Sony PlayStation kontra Xbox

W świecie tego typu urządzeń zdecydowany prym wiodą dwaj producenci – Play Station oraz Xbox. Premiera pierwszej konsoli sygnowanej logo Sony miała miejsce w 1994 roku. Od tego czasu urządzenie ewoluowało i obecnie Play Station wyróżnia się doskonale dobranymi podzespołami, które pozwalają na grę na wysokim poziomie. Play Station góruje nad konkurencją przede wszystkim przez szeroko rozbudowana funkcję sieciową, jednak jego amerykański konkurent nie próżnuje i kolejne odsłony Xboxa udowadniają, że parametry techniczne konsol tych producentów są na podobnym poziomie.

Szczególnie duże oczekiwania pokładane są w najnowszej odsłonie Xboxa – wersji Scorpio – która jest zapowiadana jako najwydajniejsza konsola na rynku, która będzie obsługiwała obraz w jakości 4K/HDR.


Poszukując idealnego rozwiązania dla swojej rodziny, warto przejrzeć również bibliotekę gier. Część tytułów jest dedykowana dla konkretnego producenta konsol, dlatego przekonaj się, czy tytuły, które szczególnie interesują twoją pociechę będą dostępne dla danego modelu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jakiś dziwny (autor: CharlieBrown | data: 5/07/17 | godz.: 10:42)
    ten materiał, reklamuje xboxa. Nie warto kupować dla dziecka konsoli, dziecko może mieć dostęp ale pod całkowitą kontrolą rodziców.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.