Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 10 lipca 2017 
    

Microsoft poprawia skalowanie interfejsu w Windows 10


Autor: Wedelek | źródło: Next Power Up | 06:29
Jedną najbardziej wkurzających przypadłości Windows 10 jest skalowanie interfejsu starszych programów, czyli tych z ikonami zbudowanymi w oparciu o grafikę rastrową. Takie aplikacje po podłączeniu/odłączeniu monitora o wysokiej rozdzielczości mają tendencję do nieprawidłowego wyświetlania elementów interfejsu. Ikonki są po prostu rozmyte i jedynym sposobem na przywrócenie pożądanego wyglądu jest wylogowanie się z konta i ponowne zalogowanie.

Po wielu miesiącach narzekań i apeli ze strony użytkowników Microsoft w końcu postanowił coś z tym mankamentem zrobić. Na razie udało się zmniejszyć uciążliwość opisywanego problemu. W najnowszej kompilacji wersji poglądowej do odświeżenia interfejsu wystarczy już sam restart aplikacji. Nadal jest to rozwiązanie dalekie od ideału, ale trudno zaprzeczyć, że zmiany idą w dobrą stronę.


Oprócz lepszego skalowania DPI Microsoft dodał w nowej wersji kilka usprawnień dla przeglądarki Edge, centrum powiadomień, aplikacji My People oraz Menedżera Zadań, na czele z nową zakładką pokazującą obciążenie GPU i informacje o zainstalowanym akceleratorze. Do tej listy należy też dodać usprawnioną obsługę emoji oraz przebudowany wygląd Game Bara wyświetlanego w trybie Gry.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.