Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 12 lipca 2017 
    

Koniec wsparcia technicznego Windows Phone 8.1


Autor: Wedelek | źródło: Slashgear | 06:30
(4)
Windows Phone co prawda zajmuje trzecie miejsce wśród najpopularniejszych systemów mobilnych, ale tak naprawdę nie liczy się w walce o dominację na rynku smartfonów. Pod koniec ubiegłego roku mobilne okienka miały zawrotne 0,3% udziału w rynku, podczas gdy drugi iOS dzierżył 18%, a w przypadku Androida była mowa o niemal 82%. Mimo to wciąż są osoby, które posiadają smartfony z WP 8.1 i nie dostaną już aktualizacji do dziesiątki. Do tej pory tacy użytkownicy mogli liczyć na krytyczne poprawki bezpieczeństwa łatające poważne luki w zabezpieczeniach, korzystając z faktu, że Microsoft wspiera swoje systemy przez 36 miesięcy od ich premiery.

Mogli, bowiem 11 lipca wygasł okres wsparcia technicznego platformy Windows Phone 8.1 i nie zanosi się na dodatkowe, rozszerzone wsparcie ze strony producenta. Byłoby to po prostu nieopłacalne. Obecnie niemal ¾ telefonów z systemem Microsoftu na pokładzie ma zainstalowaną właśnie wersję 8.1, a na nowszą dziesiątkę przesiało się zaledwie 20%.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ludzie mający 8.1 uzywają telefonu jako telefonu, (autor: Qjanusz | data: 12/07/17 | godz.: 08:36)
  a nie jako smartfonu. Nie upgrejdują do 10tki, bo często tracą bezproblemowe korzystanie również z podstawowych funkcjonalności telefonu (jak np w Lumii 730).

  Z tematem WP panuje zasada: jak masz to nie proś się o kłopoty i nie upgrejduj, nie kupuj nowego telefonu z WP i dojeżdżaj ten, który masz.
  Ot i cała tajemnica z udziałem WP na rynku.


 2. Szkoda... (autor: pwil2 | data: 12/07/17 | godz.: 10:06)
  że nie skupili się na WP8.1. Byłby to wciąż fajny system dla wielu osób, które potrzebują dzwonić, wysyłać SMS/maile/MMS-y, robić zdjęcia i przeglądać internet. Do kompletu Messenger, ale np. ten FB przestał być obsługiwany...

 3. hehe (autor: kombajn4 | data: 12/07/17 | godz.: 13:48)
  "Windows Phone co prawda zajmuje trzecie miejsce wśród najpopularniejszych systemów mobilnych" noo na tej samej zasadzie Via jest trzecim największym producentem procesorów x86... Oba stwierdzenia niby prawdziwe tylko że mają niewiele wspólnego z rzeczywistością bo i Via i Windows Phone mają udziały w runku mniejsze niż granica błędu statystycznego.

 4. ... (autor: krzysiozboj | data: 12/07/17 | godz.: 16:56)
  Szkoda. Mam 735, przechodzić na win10 wcale mi się nie uśmiecha. Do dzwonienia, nawigacji i kilku prostych pierdół, telefon dla mnie wyśmienity.
  Gdybym kupował kilka miesięcy później, już byłoby to coś innego, jakieś dwa miesiące po zakupie wyskoczył numer z końcem wsparcia dla Here, teraz "dokładają" dalej.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.