Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 18 lipca 2017 
    

Fujitsu prezentuje nowy procesor dla SI


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 06:30
Fujitsu zaprezentował nowy rodzaj procesora zbudowanego z myślą o napędzaniu systemów sztucznej inteligencji. Układ nazwany DLU(deep learning unit) składa się z 16 modułów DPE (deep learning processing elements), każdy wyposażony w osiem jednostek SIMD odpowiednio przystosowanych do tego typu zadań. Jednostki wykonawcze zostały tak zbudowane by mogły szybko przetwarzać liczby zmiennoprzecinkowe składające się z 32 lub 16-bitów, oraz liczby całkowite opisane w systemie dwójkowym przez osiem lub szesnaście znaków.

Praca poszczególnych DPU jest nadzorowana poprzez jeden rdzeń nadrzędny, odpowiadający za przydzielanie instrukcji oraz danych zapisanych w podręcznej pamięci typu HBM 2.0. Pojedynczy DLU może być połączony z innymi jednostkami umieszczonymi na tym samym jądrze krzemowym bardzo szybką magistralą 6-kierunkową Tofu. Jest to podobne rozwiązanie do tego, jakie AMD stosuje w Epycach. Dzięki temu możliwe jest łatwe tworzenie kolejnych, mocniejszych wersji procesorów.

Nowe układy Fujitsu swą premierę będą mieć w przyszłym roku. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.