Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 18 lipca 2017 
    

Pozycjonowanie strony internetowej a jej widoczność w sieci


Autor: materiały partnera | 06:00
Tworząc nową stronę internetową uważamy, że jeśli tylko przyłożymy się do jej wyglądu i jakości działania, w mig pozyskamy pokaźne grono wiernych odbiorców, którzy będą do nas wciąż wracać, co przełoży się na satysfakcjonujące nas statystyki. Z czasem, gdy tak się jednak nie dzieje, zaczynamy zastanawiać się co jest nie tak, że Internauci omijają naszą stronę szerokim łukiem. Może treści nie takie, zdjęcia źle obrobione, a sama strona zbyt wolno działa? Odpowiedzią na wszystko są dwa słowa – brak pozycjonowania.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Obecnie każdy szanujący się twórca witryny zaraz po jej stworzeniu zabiera się za pozycjonowanie. Rozpoczyna szereg działań mających na celu zwiększyć widoczność strony w sieci, co przełoży się na większy ruch (a w przypadku sklepów większą sprzedaż). Pozycjonowanie polega na najlepszym dostosowaniu strony do wymagań wyszukiwarki internetowej w celu osiągnięcia wysokich wyników w rankingu. Co prawda sam algorytm Google nie jest znany, a w dodatku wciąż się zmienia, to jednak doświadczenie, obserwacje i testy są w stanie z czasem przybliżyć nas do rezultatów, na jakich osiągnięciu najbardziej nam zależy. Pozycjonować można samemu, ale równie dobrze można skorzystać z pomocy ekspertów z Professional SEO Agency, którzy praktycznie wszystko zrobią za nas, a my będziemy mogli jedynie z boku obserwować, jak się rozwija sytuacja i czy wypracowane efekty nam odpowiadają.

Nie zapomnij o mobilnej wersji strony

Dzisiaj praktycznie każdy zaraz po uruchomieniu strony tworzy dedykowaną do niej aplikację, którą można obsługiwać z poziomu smartfona czy tableta. Jak pokazują statystyki, od ponad 2 lat dostosowanie witryny pod urządzenia mobilne odgrywa kluczową rolę w pozycjonowaniu strony i nie chodzi tu tylko o same aplikacje. Niektóre witryny, których szata graficzna stworzona została jeszcze kilka lat temu i od tego czasu nie była aktualizowana, nie otwierają się na smartfonach, przez co odbiorcy rezygnują z ich odwiedzania. Wykonaj test zgodności z urządzeniami mobilnymi i przekonaj się, czy wszystko działa tak jak powinno. Jeśli chcesz trafić do większego grona odbiorców koniecznie załóż profile na kanałach social media, takich jak Instagram czy Snapchat, dzięki którym będziesz w stałym kontakcie ze swoimi odbiorcami. Wystarczy kilka sekund by przy ich pomocy udostępnić informację o nowym asortymencie czy aktualnych promocjach. Sprawdź sam, to działa.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.