Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 20 lipca 2017 
    

Komisja Europejska ukarała Qualcomma za utrudnianie śledztwa


Autor: Wedelek | źródło: Reuters | 06:59
(4)
Komisja Europejska od kilku miesięcy prowadzi przeciwko Qualcommowi postępowanie antymonopolowe zarzucając amerykańskiemu koncernowi stosowanie nielegalnych praktyk, mających swój początek w roku 2011. W toku postępowania KE zwróciła się do firmy o dostarczenie niezbędnych dokumentów, ale spotkała się z odmową. Zamiast dostarczyć żądane dane Qualcomm złożył wniosek o odwołanie od wydajnej decyzji argumentując, że przygotowanie wymaganych pism wiązałoby się z wydatkami sięgającymi 3 milionów dolarów, co stanowi zbyt duże obciążenie finansowe.

Większość podanej sumy to koszt wynagrodzenia 50 dodatkowych pracowników i 16 zewnętrznych doradców, rzekomo niezbędnych do skompletowania dokumentacji. Prowadzącego rozprawę sędziego Marca Jaegera taka argumentacja nie przekonała. Jego zdaniem wydatek 3 milionów dolarów nie stanowi poważnej przeszkody dla amerykańskiego przedsiębiorstwa, które notabene może zwrócić się o zwrot poniesionych kosztów.

Dlatego też Komisja Europejska ponownie zwróciła się z żądaniem wydania potrzebnych dokumentów, motywując przy tym amerykańską firmę widmem dodatkowych kar w wysokości 580 tysięcy euro za każdy dzień zwłoki. Ponadto, jeżeli Qualcomm zostanie uznane winnym, to KE może nałożyć na przedsiębiorstwo karę w kwocie równej 10% przychodu odnotowanego w ubiegłym roku fiskalnym.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ciekawe (autor: yorg5 | data: 20/07/17 | godz.: 22:07)
  czy qualcomm zawyżył koszt udostepnienia informacji czy też KE zażyczyła sobie tony dokumentacji, której przygotowanie pożera spore zasoby. 3 mln dol. to nie w kij dmuchał.

  Ciekawe, że amerykańska firma może dostać zwrot kosztów - kto za to płaci? Ta nasza UE to jak PRL w filmie Barei...


 2. yorg5 (autor: Remedy | data: 21/07/17 | godz.: 12:51)
  Niestety twoje komusze rozumowanie nie pojmuje działania rynku. Amerykański Qualcomm rocznie płaci kilkanaście razy więcej podatków w Europie niż te rzeczone 3mln $. Tym samym już dawno zapłacił za ewentualny zwrot kosztów. Szkoda, że nie pytasz kto płaci za rozbudowę sieci teleinformatycznych w twojej oklicy albo za modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej. Wtedy nie miauczysz, kto za to zapłaci?

 3. Odnośnie tematu (autor: Remedy | data: 21/07/17 | godz.: 12:53)
  Hahaha teraz cepy z Qualcomma zapłacą jeszcze więcej za przygotowanie dokumentacji, chyba zapomnieli że to nie kołchoz zwany US i A.

 4. Dzięki ci młody człowieku (autor: yorg5 | data: 24/07/17 | godz.: 10:00)
  Za tą, jakże miłą, konwersację.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.