Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 20 lipca 2017 
    

YI4K+ - czym wyróżnia się na rynku kamer 4K?


Autor: materiały partnera | 06:41
(3)
Kamera YI4K+ to według jej producenta pierwsza kamera sportowa nagrywająca 4K w 60fps na świecie. Firma twierdzi również, że jest to obecnie najbardziej zaawansowany sprzęt dostępny na rynku. Czy naprawdę YI4K+ jest tak wyjątkowa? W tym tekście dokładnie przeanalizujemy, co oferuje ten sprzęt.
Technologiczna ewolucja i rewolucja

Nie ma co ukrywać. Już na pierwszy rzut oka widać, że producent zaliczył ogromny progres. Bowiem najnowsza odsłona kamery YI4K+ jest praktycznie dwa razy lepsza od swojej poprzedniej wersji (a konkretnie – nagrywa dwa razy więcej klatek na sekundę). Z pewnością jest to niebywały skok technologiczny, który wyznacza trendy w branży.

Nowa jakość obsługi

YI4K+ wytycza również ścieżki, jeśli chodzi o obsługę. Większość dotychczasowych rozwiązań (oferowanych również przez konkurencyjne firmy), bazowała na manualnej obsłudze sprzętu, co w wielu sytuacjach było kłopotliwe, a czasami nawet niebezpieczne. Aby rozpocząć lub zakończyć nagrywanie należało bowiem na chwilę się zatrzymać i wcisnąć odpowiedni przycisk.

Kamera YI4K+ może pochwalić się technologią pozwalającą na sterowanie głosem, przez co obsługa kamery staje się całkowicie bezdotykowa. Dzięki temu można dowolnie nagrywać ulubione momenty, jednocześnie nie rezygnując z zabawy nawet na moment.

Dodatkowo, producent przewidział również możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Efekt? Teraz nie tylko obraz, ale i dźwięk może zostać nagrany w najlepszej jakości.


Nie tylko filmy (czyli 2 w 1)

To kolejna rzecz, która wyróżnia YI4K+ na tle innych tego typu sprzętów. Kamera równie dobrze sprawdza się w roli zwykłego aparatu fotograficznego. Za jej pomocą można robić świetne zdjęcia, a potem dowolnie je przerabiać (producent zadbał o to, dzięki zapisywaniu plików graficznych w formacie raw – idealnym do edycji).

Dalsza obróbka i edycja materiałów

Gdy materiały nagrane w najwyżej jakości są już gotowe, pora je zgrać na komputer. Poprzez zastosowanie złącza USB typu C, pobieranie zdjęć bądź filmów z kamery na komputer trwa zaledwie kilka chwil (złącze zapewnia bowiem prędkość sięgającą nawet 40 MB na sekundę).

YI4K+ w mediach społecznościowych

Producent kamery zadbał również o aktywność w mediach społecznościowych (np. Facebook). Dzięki aplikacji YI Action, którą producent udostępnia za darmo, wszystkie zdjęcia oraz filmy mogą być edytowane i udostępniane bezpośrednio z aplikacji. Każdy użytkownik może w dowolnej chwili dołączyć do społeczności YI, udostępniać swoje materiały, a także wymieniać się doświadczeniami z innymi.

Specyfikacja

Pełna specyfikacja, zawierająca szczegółowe informacje na temat parametrów technicznych sprzętu, a także lista rekomendowanych kart pamięci, znajduje się na stronie: https://yi.pl/yi-4k-plus-action-camera/.

Cena

Zakup sprzętu tej klasy wiąże się z wydatkiem rzędu 1599 złotych. Czy jest to dużo? Z uwagi na zakres funkcjonalności, jakie oferuje YI4K+ cena wydaje się jak najbardziej rozsądna.

YI4K+ to z pewnością jedna z najlepszych sportowych kamer na świecie. Za stosunkowo niewielką sumę (zwłaszcza w porównaniu do podobnej klasy konkurencyjnych kamer) zyskujemy w pełni funkcjonalne i bardzo wytrzymałe narzędzie zdolne do nagrywania filmów i zdjęć w wysokiej jakości. Dodatkowo, sprzęt jest wyjątkowo ergonomiczny, zarówno podczas nagrywania (obsługa może się odbywać za pomocą głosu), jak i po jego zakończeniu (pobieranie, czy edycja materiałów jest szybka i łatwa).


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. bez codecka HEVC/x265 (autor: Mario2k | data: 20/07/17 | godz.: 19:07)
  To będzie chyba lipa podczas kręcenia 4k 60fps
  no chyba ze zapewnia 120Mbitow/s ciągłego zapisu


 2. reklama (autor: 10fi | data: 21/07/17 | godz.: 11:16)
  ten news to reklama

 3. No co tu kurwa nie powiesz (autor: 0r8 | data: 23/07/17 | godz.: 21:43)
  Stoi jak byk, ze materialy partnera. Z boarda ma Dyd wyzyc?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.