Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 21 lipca 2017 
    

Rezygnacja CEO HMD ze stanowiska i wyciek informacji o Nokii 8


Autor: Wedelek | źródło: Next Power Up | 06:45
(4)
Wokół fińskiej firmy HMD, dzierżącej prawa do wykorzystania marki Nokia w smartfonach i tabletach, zrobiło się ostatnio dość głośno za sprawą dwóch, nieoczekiwanych zdarzeń. Pierwszym jest przypadkowe zamieszczenie na chińskiej wersji strony HMD informacji i grafik niezapowiedzianego jeszcze modelu Nokia 8. Smartfon ten przypomina wyglądem „szóstkę”, będzie występować w kilku wariantach kolorystycznych i ma kosztować poniżej $600. Jego rynkowy debiut nastąpi 31 lipca bieżącego roku. Wtedy też poznamy oficjalną specyfikację techniczną.

Nieoficjalne źródła twierdzą, że telefon dostanie 5.3-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, przykryty szkłem Gorilla 5, ośmiordzeniowego Snapdragona 835, 12 i 13MP aparaty z optyką Carl Zeiss, 4/6GB pamięci RAM, 64/128 GB ROM, czytnik linii papilarnych oraz slot na karty micro SD.


Drugim zaskoczeniem jest nagła rezygnacja dotychczasowego CEO, Arto Nummeli, którego obowiązki tymczasowo pełni Florian Seiche. Nie wiadomo co było przyczyną, ale zmiany dokonano w pośpiechu. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. No cóż (autor: kombajn4 | data: 21/07/17 | godz.: 10:09)
  Od tego modelu powinni zacząć swoją działalność a ten pożal się boże 3310 dodawać gratis. Oferta wywarła by dobre wrażenie a drugi, prosty telefon gratis byłby czymś nowym i nielichym smaczkiem dla sentymentalnych klientów. Zamiast tego zaczęli od zrobienia szumu medialnego po którym zaczęli sprzedawania 3310 za dwa razy większe pieniądze niż bliźniacze od strony technicznej modele Nokii dostępne wciąż w sprzedaży po czym wypuścili np takie barachło jak Nokia 3. Na YT Mobzilla się po tym telefonie zdrowo przejechał podsumowując recenzje tak że chińskie telefony za 300-400 zł działają sprawniej (a w Nokii 3 przycina się wszystko ->fatalna optymalizacja) a w cenie blisko 700 zł jakich żąda Nokia za ten model to już w ogóle nie ma o czym mówić i co porównywać. Także w sumie nie dziwię się że CEO poleciał ze stołka. Ale czego się spodziewać przecież to całe HMD założyli w większości ci sami ludzie którzy wcześniej poprowadzili Nokię z pozycji lidera rynku do bankructwa.

 2. kombajn4 (autor: Remedy | data: 21/07/17 | godz.: 12:43)
  Jest tylko jedno ale.... ten "pożal się Boże 3310" sprzedaje się tak, że ciężko nadążyć z dostawami. Informacje z pierwszej ręki z jednego z największych sprzedawców elektroniki w Polsce. Dziękuję i dobranoc.

 3. Remedy (autor: kombajn4 | data: 21/07/17 | godz.: 14:46)
  Na ludzką głupotę dyktowaną moda nic się nie poradzi. Bliźniacze modele Nokii kosztują połowę tego co 3310 i są w sprzedaży od kilku lat.

 4. Nokia ma teraz tak duza renome... (autor: g5mark | data: 21/07/17 | godz.: 14:50)
  ...ze pierniecie ich prezesa ma duzy wplyw na rynek Smartfonow.Szczena mi opada,prezez odchodzi...a to dopiero news!!!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.