Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 28 lipca 2017 
    

ShieldFS, oprogramowanie do ochrony przed ransomware


Autor: Wedelek | źródło: Myce | 06:29
Podczas zorganizowanej w Las Vegas konferencji Black Hat zaprezentowano interesujący algorytm chroniący komputery z Windowsem przed atakiem typu ransomware. Oprogramowanie nazwane ShieldFS bazuje na systemach sztucznej inteligencji, którą nauczono jak rozpoznawać atak i chronić przed jego skutkami. SI pozwolono też obserwować zachowanie zwykłych użytkowników pracujących na 11 różnych komputerach PC. ShieldFS na bieżąco monitoruje zachowanie uruchomionych aplikacji badając wykorzystanie przez nie dysku, procesora i pamięci RAM.

Ponieważ ransomware przeprowadza w tle bardzo dużo operacji zapisu/odczytu danych, toteż właśnie takiego zachowania szuka ShieldFS. Dodatkowo oprogramowanie to potrafi odszyfrować już zaszyfrowane pliki i odciąć niepokojąco zachowującą się aplikację. Dzięki zastosowaniu SI program jest odporny nie tylko na znane algorytmy ransomware, ale i całkiem nowe. W wewnętrznych testach ShieldFS potrafił poprawnie wykryć i zablokować WannaCry, mimo iż nie był uczony przeciwdziałania temu konkretnemu zagrożeniu. Złośliwy program został wykryty po zaszyfrowaniu około 130 plików.


Twórcy chwalą się, że współczynnik wykrywalności ransomaware wynosi aż 98% przy rozsądnym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.