Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 31 lipca 2017 
    

Lista akceleratorów z GPU Vega 10, 11, 12 i 20


Autor: Wedelek | źródło: VideoCardZ | 06:59
(3)
Do sieci trafiła kompletna lista zaplanowanych przez AMD akceleratorów graficznych z GPU na bazie architektury Vega. Dziękować należy komisji ECC (Eurasian Economic Commission), która wzorem koreańskiej KCC i amerykańskiej FCC, wymaga by każdy sprzęt, który ma być sprzedawany na podległych jej rynkach, przeszedł odpowiednie testy. W ten właśnie sposób jeszcze przed oficjalną premierą wiemy co planuje AMD. Jak widzicie producent z Sunnyvale zaprojektował aż trzy wersje Vegi, o numerach 20, 11, 12 i 10.

Vega 20 to najmocniejszy przedstawiciel nowej rodziny Radeonów, dysponujący czterema stosami pamięci HBM2.0, czyli 32GB RAMu. Opisywany GPU ma występować tylko w jednym wariancie stanowiącym podstawę dla TOPowych Radeonów Pro i Instinct.

Vega 11 i 12 to dla odmiany najsłabsze wersje tej architektury, które docelowo mają zastąpić akceleratory z Polarisami. Jedenastka będzie występować w dwóch podtypach: XT i PRO, skierowanych do klienta detalicznego. Pojawi się też odmiana stworzona z myślą o karcie FirePro. Słabsza od niej dwunastka będzie oferowana w wersji dla FirePro i jako XT dla producentów AiB.

Zdecydowanie najwięcej modeli będzie jednak wyposażonych w Vegę 10, która ma występować w odmianach XTX, XT oraz XL, napędzając tak autorskie konstrukcje dla klientów detalicznych (AiB), jak i karty montowane w gotowych zestawach komputerowych (OEM).

Kompletna lista wygląda następująco: 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Zrobili tyle modeli by niktnsienjuz nie orientowal (autor: Sony Vaio Surprise | data: 31/07/17 | godz.: 09:11)
    Jaka jest wydajnosc. Typowa sraczka wydawnicza.

  2. Prosze, do koloru do wyboru (autor: quadcore | data: 31/07/17 | godz.: 10:50)
    Klient dostaje obszerna bazę grafiki inkardynowany znajdzie coś dla siebie. Każdy grafika to mega miazga i deklasacja rywala.

  3. Jak on to robi, że pod każdym newsem jest pierwszy? (autor: RoXall | data: 2/08/17 | godz.: 13:43)
    DYD, zrozumieliśmy przekaz.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.