Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 31 lipca 2017 
    

Nowe informacje o narzędziach CIA do atakowania OS X i Linuksa


Autor: Wedelek | źródło: HotHardware | 06:14
(1)
Portal Wili Leaks wywołał kilka miesięcy temu ogromne poruszenie, publikując dokumenty związane z projektem Vault 7. Tym mianem nazywane były narzędzia i sposoby stosowane przez CIA w celu przełamania zabezpieczeń komputerów osobistych pracujących pod dyktando Windowsa. Niedawno do już opublikowanych treści dołączyły nowe, związane z projektami Achilles oraz Aeries tworzonymi w ramach programu Imperial. Oprogramowanie nazwane na cześć greckiego herosa miało na celu atakować komputery firmy Apple poprzez modyfikację dysku z systemem OS X (*.dmg) dodając do oryginalnych plików Trojana.

Ten instalował się wraz z systemem i był praktycznie niewykrywalny. Dokumentacja, do której dotarł WikiLeaks wspomina o wersji 1.0 stworzonej 15 lipca 2011 z myślą o OS X 10.6. Aeries określa natomiast oprogramowanie napisane w języku C, do tworzenia luk w Linuksie (tzw. backdoorów).


Opublikowane informacje wspominają też o narzędziach udających komponenty iTunes, których zadaniem jest ukrywanie funkcjonowania innych, niepożądanych przez użytkownika programów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ci dobrzy amerykanie (autor: OBoloG | data: 31/07/17 | godz.: 16:35)
    nasi sojusznicy nie to co zła komunistyczna Rosja.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.