Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 22 sierpnia 2017 
    

OurMine przełamało zabezpieczenia Sony


Autor: Wedelek | 06:30
(2)
Grupa hakerska OurMine przejęła kontrolę nad kontami Sony w serwisie Twitter oraz Facebook i wykorzystała je do poinformowania o udanej próbie przejęcia bazy danych usługi PlayStation Network. Jednocześnie jej członkowie zapewnili, że nie mają zamiaru publikować ani wykorzystać w innych celach przejętych nielegalnie danych. Ponoć chodziło tylko o wykazanie istniejących luk w zabezpieczeniu. Samo Sony na razie nie komentuje całej sprawy, co z pewnością nie poprawia samopoczucia klientom PSN.

Tym bardziej, że podobne zdarzenie miało już miejsce zaledwie kilka lat temu. Mowa oczywiście o włamaniu do sieci PSN w 2011 roku, na skutek czego w niepowołane ręce trafiły dane 77 milionów użytkowników, a usługa została na uziemiona na wiele dni. Sony zarzekało się, że wyciągnięto wnioski z włamania i gruntownie poprawiono cały system. Jak widać nie dość dobrze.

Grupa OurMine znana jest przede wszystkim z niedawnego ataku na HBO, w którym również przejęto konta w serwisach społecznościowych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. pewnie M$ ich wynajął (autor: Sławekpl | data: 22/08/17 | godz.: 07:21)
    o ile nie są to ich pracownicy dorabiający po godzinach
    dziwna zbieżność z rozpoczęciem przedsprzedaży Scorpio czyli Xbox One X
    ktoś wierzy w garbate aniołki? xD


  2. @Sławekpl (autor: Deathraw | data: 22/08/17 | godz.: 09:31)
    Czy to działanie marketingowe, czy nie to sony daje dupy po raz kolejny. Dobrze że nie podawałem tym partaczom nr karty kredytowej(choć kusiło mnie 14 dni ps+) jak zresztą nikomu innemu, bo widać jak bezpieczne są takie dane. Nie wiem jak teraz, ale w 2011r ponoć sony dostawało wiele sygnałów odnośnie dziur w psn, ale mieli to w dupie, aż wszystko się wysrało potem i wyciekła cała masa danych. Wtedy przynajmniej psn był darmowy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.