Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 26 kwietnia 2001 
    

NVIDIA i Kyro II


Autor: Popeye | 18:00
Chociaż nowy chip firmy STM - KYRO II, ma bardzo dobry stosunek ceny do wydajności żaden z producentów kart graficznych nie spieszy się z wydaniem produktu opartego na tym procesorze. Jak na razie taką kartę wydała tylko firma Hercules (partner numer jeden firmy STM) oraz firma InnoVision. Zaraz po wydaniu KYRO II firmy takie jak PowerColor czy Creative zapowiedziały wydanie kart opartych na tym procesorze, jednak jak na razie o ich nowych produktach nic nie słychać. A więc o co chodzi?

NVIDIA nadal naciska na firmy, które w swojej ofercie posiadają karty oparte na jej chipach graficznych (czytaj: GeForce). Firma ta zapewnia układy na rynek sprzętu klasy Low-End aż do High-End. Co prawda GeForce3 oraz GeForce2 nie mają obecnie żadnego konkurenta, jednak konkurencyjnym rozwiązaniem do GeForce2 MX jest właśnie KYRO II. Producenci kart czerpią ogromne zyski z kart opartych na rozwiązaniach NVIDII stąd nie chcą się narażać. Sytuacja jest trochę inna w przypadku firmy Hercules, która może sobie pozwolić na eksperymenty, gdyż nie zajmuje się tylko i wyłącznie kartami graficznymi, produkuje ona szeroką gamę innego hardware'u, po drugie posiada ona sporą część europejskiego rynku kart graficznych. Więc NVIDII nie pójdzie tak łatwo z tym producentem. Sytuacja może się zmienić, gdy STM w trzecim kwartale tego roku wypuści na rynek KYRO III, które ma być 150-200% szybsze od swojego poprzednika, jak na razie NVIDIA nadal pozostaje królową sektora kart graficznych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.