ASUS ROG Strix Radeon RX Vega 64 - więcej informacji
Autor: Zbyszek | źródło: ASUS | 12:19
(5)
Jak wiadomo producenci przygotowują się do wydania niereferencyjnych wersji kart Radeon RX Vega. Pierwsze autorskie wersje nowych Radeonów powinny trafić do sprzedaży pod koniec tego miesiąca lub w przyszłym miesiącu. Jedną z nich szykuje firma ASUS, a dokładniej będzie to model ROG Strix Radeon RX Vega 64. Firma właśnie podała zegary taktujące jakie otrzyma ta karta. Te niestety rozczarowują – bazowa częstotliwość taktowania rdzenia została zwiększona z 1247 MHz do zaledwie 1298 MHz, natomiast maksymalna częstotliwość w trybie Turbo wzrosła do 1590 MHz (z 1546 MHz w wersjach referencyjnych). Nie zmieniło się taktowanie pamięci.
Jest to tym bardziej niezrozumiałe z uwagi na fakt, że pamięci na referencyjnych Radonach Vega 64 łatwo podkręcają się z 945 do 1000 MHz, co przynosi zauważalny wzrost wydajności.
Wygląda więc na to, że osoby oczekujące wydajnych wersji kart Radeon RX Vega muszą ograniczyć swój wybór do modeli z chłodzeniem wodnym - w których taktowanie bazowe wynosi 1406 MHz, a w trybie Turbo może wzrastać do 1677 MHz.
K O M E N T A R Z E
złudzeń (autor: Mario2k | data: 16/10/17 | godz.: 17:10) Ciąg dalszy , z tego już dobrej karty nie będzie
chyba że jakieś selekty chłodzone cieczą z odpowiednio wyższymi taktami.
@Mario2k (autor: rainy | data: 16/10/17 | godz.: 23:46) Vega64 znacznie bardziej niż Ryzen potrzebuje tych 14nm+ (aka 12nm).
Btw, Vega56, to całkiem przyzwoita karta.
@rainy - nie proces technologiczny jest tutaj problemem (autor: Qjanusz | data: 17/10/17 | godz.: 08:52) ...
No tak moga (autor: Wyrzym | data: 17/10/17 | godz.: 10:53) przecie zmniejszyc proces, bo tu ewidentnie potrzeba mniejszego tylko ze... tak to juz sie mowi od 3 genracji przy kartach amd, a co z nvidia? oni moze nie zmniejsza? no zmniejsza i bedzie jeszcze lepiej. Wszystko bylo by gicik i cycus glancus gdyby nie konkurencja ktora ma lepsze produkty.
p.s vega 56 to przyzwoita karta ktora sie pojawila na amazonie 2 miesiace po premierze i kosztuje prawie tyle co 1080 ^^ yyy ta przyzwoitosc....
@rainy (autor: Deathraw | data: 17/10/17 | godz.: 15:53) Przyzwoita do czasu obniżek 1080, a już zupełnie straci sens po premierze 1070ti. Role odwrócą się jedynie przy wykorzystaniu ACE, a skoro Volta ma je mieć to jest na to szansa. Pytanie czy Volta z ACE nie będzie już wogóle zamiatała we wszystkim GCNem-i w dx11 i dx12, ale o tym przekonamy się pewnie w przyszłym roku. AMD ma jednak dużo większe doświadczenie z ACE i może ich architektura dalej będzie wydajniejsza w dx12. Poczekamy, zobaczymy.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.