Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 29 listopada 2017 
    

Dyski SSD Samsung 960 Pro: aktualizacja firmware powoduje problemy


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 16:48
(8)
Uwaga na najnowszą aktualizację oprogramowania sterującego (firmware) do dysków SSD Samsung 960 Pro. Wygląda na to, że nie została ona właściwie przetestowana przez producenta. Użytkownicy, którzy (niestety) już dokonali aktualizacji donoszą o licznych problemach z pracą dysków. Najczęściej dochodzi do zamrożenia pracy dysku, co objawia się trwającym dłuższą chwilę obciążeniem dysku na poziomie stu procent, podczas gdy transfer danych wynosi 0 MB/s. Sporadycznie zamraża się nawet system operacyjny, lub też programy pracują niestabilnie.

W chwili obecnej zalecane jest pozostanie przy dotychczasowej wersji firmware do czasu usunięcia problemów.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. defragmentacja ssd (autor: dexter86 | data: 29/11/17 | godz.: 18:58)
    odnośnie defragmentacji ssd, nie wiem co ten Perfect Disk robi na ssd ale zapamiętajcie ludzie jedno, dysków ssd się nie defragmentuje, to im nic nie daje a nawet szkodzi bo zużywa niepotrzebnie komórki

  2. Owszem, (autor: Mav | data: 29/11/17 | godz.: 23:14)
    dyski ssd też się fragmentują i gdy są pofragmentowane zbyt mocno (łatwo o to np. w przypadku włączenia kompresji folderów ntfs w windzie) to defragmentacja im się przydaje, bo nawet na szybkim flaszu transfery i czas dostępu mocno spadają. Oczywiście nie ma co z tym przesadzać.

  3. @2. (autor: Kenjiro | data: 30/11/17 | godz.: 07:12)
    Z tym, że bez dokładnej mapy bloków nie ma sensu robić jakiejkolwiek defragmentacji, a w SSD mapa fizycznie zapisanych bloków jest znana tylko samemu SSD.
    Nawet zapis tego samego sektora (z punktu widzenia systemu) powoduje przemapowanie go w zupełnie inne fizycznie miejsce na SSD (tak działa wear leveling).
    Jedyne co można zrobić z poziomu aplikacji to ręcznie wywołać TRIM na zwolnionych sektorach, ale to ma sens tylko dla tych systemów, które same z siebie TRIM nie wspierają.

    PS. W pamięciach flash bez wear levelingu lub z dostępem do mapy fizycznych bloków jest możliwość, by zrobić odpowiednią defragmentację, ale dzisiaj takich urządzeń się nie uświadczy - to relikt przeszłości.


  4. PS. (autor: Kenjiro | data: 30/11/17 | godz.: 07:21)
    https://www.pcworld.com/...efragging-your-ssd.html
    Cytuję zdanie:
    "However, the level of reduced performance remained the same and, after a secure erase, increased back to nearly mint-condition level."

    Znaczy, że defragmentacja SSD po prostu nie ma sensu w tych aplikacjach (bo niby jak miałaby działać - efekt placebo?).


  5. Dlatego jest jedna prosta zasada (autor: MayheM | data: 30/11/17 | godz.: 11:14)
    jak coś działa, to się nie poprawia, bo istnieje ogromne prawdopodobieństwo 50%, że będzie gorzej niż było.

  6. @2.. (autor: muerte | data: 30/11/17 | godz.: 11:25)
    Mav... nieprawda. Dysków SSD się nie defragmentuje, tak jak piszą koledzy. Można i owszem, ale to powoduje jedynie degradację dysku. Nic poza tym.

  7. Ze względu na brak (autor: Mario1978 | data: 30/11/17 | godz.: 14:38)
    ruchomych części oraz bycie w każdym miejscu jednocześnie biorąc pod uwagę każdy bajt danych oznacza to mniej więcej to ,że czy plik jest na początku SSD a druga część pliku na końcu będą się uruchamiać tak samo szybko ponieważ taka jest budowa SSD.To samo jest z "RAMDYSKIEM" a gdy komuś przychodzi do głowy defragmentacja to jego sprawa.Jak chce szybko zużyć komórki pamięci.
    Jedyny problem jaki jeszcze można odnotować to ,w niektórych modelach występuje efekt starości czyli jak dane są zbyt długo nie ruszane to wolniej są odczytywane.
    Gratuluję logicznego myślenia u osób ,które lubią defragmentować SSD czy nawet nowe DYSKI OPTANE.


  8. @UP (autor: Deathraw | data: 3/12/17 | godz.: 17:14)
    Ja miałem problemy z SSD i zaczął się zachowywać tak jakby dane były pofragmentowane, wydłużyły się czasy odczytów, ładowanie systemu. Zrobiłem defragmentację programem MyDefrag przy pomocy skryptu disk data monthly i o dziwo problemy zniknęły. Oczywiście nie polecam tej metody nikomu z oczywistych, wymienionych wyżej przez Was względów, jednak nie zgadzam się z tym, że nie ma to zupełnie sensu w każdym jednym wypadku. Nie sądzę też, żeby to był efekt starości, bo dysk był stosunkowo świeży(może 3miechy?).

    Drugi wypadek fragmentacji pamięci flash miałem podczas zabawy z przerobionym ps2 i odpalaniem gier z pendrive. O dziwo jeżeli pliki były pofragmentowane gra potrafiła wogóle się nie wczytać, albo łapała freezy/przymuły. Ktoś potrafi mi wytłumaczyć z czego to wynikało? Sam nie dowierzałem, jak na forach czytałem że trzeba zrobić defrag pendrive, bo w końcu czas dostępu do każdego miejsca na pamięci powinien być prawie stały.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.