Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 4 grudnia 2017 
    

AMD mówi o podstawce Socket AM4, nowych Ryzenach i architekturze Zen 2


Autor: Zbyszek | źródło: OverclockersUK | 17:01
(9)
James Prior, Senior Product Manager z firmy AMD udzielił wywiadu dla OverclockersUK, w którym podzielił się kilkoma informacjami na temat przyszłych produktów AMD. Jak poinformował, już w najbliższym czasie dostępność kart graficznych Radeon Vega 56 i Radeon Vega 64 zostanie wreszcie znacząco zwiększona, co nie tylko pozwoli zmniejszyć ich faktyczne ceny, ale znacząco poszerzy ofertę modeli niereferencyjnych. Następnie w odpowiedzi na pytania dotyczące podstawki Socket AM4, James Prior powiedział, że pozostanie ona główną podstawką AMD co najmniej do 2020 roku.

Przedstawiciel AMD potwierdził pełną zgodność procesorów Raven Ridge i Pinnacle Ridge z dotychczasowymi płytami i podstawką AM4. Co więcej, dodał, że z AM4 kompatybilne mają być jeszcze 2 lub 3 kolejne generacje procesorów Ryzen (wliczając w to Pinnacle Ridge).

Prior poinformował także, że procesory Pinnacle Ridge otrzymają ulepszoną architekturę Zen. Natomiast architektura Zen 2, która trafi do procesorów mających pojawić się później niż Pinnacle Ridge jest tworzona od podstaw – prace nad nią były już rozpoczęte, gdy znane były fundamenty architektury Zen "1". Co więcej, jak dodał, architektura Zen pierwszej generacji dała inżynierom bardzo dużo czasu na maksymalne dopracowanie architektury Zen 2, i że wierzy, iż to będzie coś wielkiego.

Na koniec pracownik AMD skomentował informacje na temat układu graficznego Vega 11, stwierdzając, że układ ten będzie występował tylko jako składnik APU, i nie jest planowane wydanie samodzielnych kart graficznych z tym GPU.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Kolejne opowieści z krypty, leśne legendy i opowiadania (autor: Sony Vaio VPN | data: 4/12/17 | godz.: 19:15)
  Znowu mamią użytkowników by czekali kolejne dwa lata, gdy Intel miazdzy tu i teraz.

 2. @Sony (autor: Dather | data: 4/12/17 | godz.: 19:54)
  Intel miażdży sobie jaja, zaciskając nogi podczas zatwardzenia :D
  Wracając do newsa to jestem ciekaw co AMD pokaże w Zen2. Jeśli będzie miał IPC równe lub wyższe od procków intela to zmieniam swojego poczciwego 2500k :>


 3. Jak niewydajne są i5 pokazuje test porównawczy z Ryzenem 1600 (autor: ekspert_IT | data: 4/12/17 | godz.: 21:16)
  Wyniki Handbrake H264
  Ryzen 1600x: 32.8
  i5 7600K: 25.8
  https://www.anandtech.com/...lve-threads-vs-four/8


 4. @03 (autor: ligand17 | data: 5/12/17 | godz.: 09:58)
  Z drugiej strony nowe i508400 miażdży Ryzeny w grach:
  https://www.purepc.pl/..._szesciu_rdzeni?page=0,19
  Zależe, do czego używasz komputera.


 5. patrząc na to jak bardzo Zen namieszł na rynku, (autor: Qjanusz | data: 5/12/17 | godz.: 10:00)
  nie ma podstaw by nie wierzyć w rewolucyjność Zen2. Tym bardziej że jest ona od dłuższego już czasu dopracowywana. Fajny kawałek newsa.

  Z kolei nie za bardzo wierzę w Vega11 w APU. Niby APU z Vega są wydajne, są mocne, chwytają marketingowo, ale jest jednak coś, co hamuje. Powinno być mnóstwo laptopów dostępnych z tymi APU, a jest bieda. Nawet z jednym kanałem mem. Ktoś lub coś mocno dba o to żeby te APU nie weszły na dobre do laptopów. Największym podejrzanym jest samo AMD, które chyba nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości APU, albo przez to że układ chłodzenia jest chałupniczo dopasowywany do każdej sztuki chipu.
  Dlatego obstawiam że te procki będą jedynie ciekawostką i nawet Vega11 nie zmieni tutaj niczego.


 6. kolejny raz (autor: ditomek | data: 5/12/17 | godz.: 13:55)
  nie przeczytałem posta bo wszystko co ważne jest w komentarzu SV

 7. Zacumowałem tutaj dzisiaj (autor: Mario1978 | data: 5/12/17 | godz.: 15:08)
  i było co przeczytać.Może nie było to piękne słowa ubrane w brudnym papierku czy nie warte uwagi pięknie szyte nicią.
  Wiele osób nie tylko na tym portalu myli cały czas pojęcia i kieruje swoje żale ,nonszalancję w niewłaściwym kierunku.
  To nie wina AMD ,że już tyle lat stoimy w miejscu ale w końcu coś zaczęło się dziać.
  Jak widać na takimi opóźnieniu we wprowadzeniu w końcu lepszych rozwiązań mających na celu połechtanie Naszych zmysłów szczególnie wzrokowego wiele firm korzysta bo z pewnością nie mają gotowych produktów ,które mogły by z takich rozwiązań korzystać.
  Sama firma AMD wyprzedziła znacznie epokę zmian jakie mają zajść na rynku szczególnie graficznym i obliczeń dla jakich zostały stworzone GPU i CPU tej firmy dlatego są potrzebne kooperacje firm ,które pod tym względem mogą coś zmienić i cieszy fakt ,że nie będziemy musieli czekać kolejnych kilkunastu lat na te zmiany gdyż w przypadku gier na platformę PC DX11 to umarły ZOMBIE cały czas regenerowany.
  A porównanie chociażby i5 z 6r/6w z chociażby z R5 1600 jest śmieszne bo jeden z nich jest dużo lepszy ale to jest jak z samochodami gdzie jeden ma prędkość maksymalną 200km/h a drugi 350km/h z tym ,że ten drugi jest z ogranicznikiem do 150km/h.
  Te dwa lata to właśnie ten okres czasu ,którego nie przyrównamy z innymi latami wstecz gdyż INTEL w końcu dopracuje swoje 10nm a GF wyda proces produkcji 7nm godny miana najlepszego podłoża dla chipów AMD.
  Lepsze czasy były by jakby właścicielem AMD był SAMSUNG bo to on w tej chwili bardzo dużo robi ,żeby wybudził z marazmu wiele firm.


 8. Mario1978 chyba pomyliłeś pojęcia (autor: Sławekpl | data: 6/12/17 | godz.: 01:01)
  szmatsung dużo robi ale by zagarnąć jak najwięcej tortu/kasy dla siebie, a że jedyną możliwością są nowości, to je wymyśla i wprowadza na rynek
  mają w nosie inne firmy o ile nie wchodzą im w paradę i nie podkradają klientów konkurencyjnymi rozwiązaniami
  zapominasz że to korporacja, nie zrobią nic co nie zwiększy im zysków, wielokrotnie to udowodnili np. odsprzedając działy gdzie marża na sprzedawane produkty były niska jak choćby przy HDD, teraz pewnie żałują bo marże na dyski bardzo poszły w górę, drugi przykład to laptopy, wycofali się z nimi z Europy i produkują chyba nawet mniej modeli niż japko, dla hamerykańców głównie by mieć porównywalne portfolio produktów do największego konkurenta ogryzka


 9. @4. (autor: pwil2 | data: 6/12/17 | godz.: 15:01)
  Zarzucasz jakimiś starociami...

  W nowszych:
  http://pclab.pl/...017/czerwiec/dirt4/dirt4CPU.png
  http://pclab.pl/...s/2017/maj/prey/cpu/preyCPU.png
  http://pclab.pl/...0Honor/wykresy/forhonor4CPU.png


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.